Tragiczny wypadek na przejeździe w Wielkopolsce - 15 pociągów opóźnionych

Tragiczny wypadek na przejeździe w Wielkopolsce - 15 pociągów opóźnionych

09 września 2016 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne – to efekt uderzenia pociągu PKP Intercity w samochód osobowy na przejeździe drogowo-kolejowym we wsi Wólka koło Słupcy. Trasa kolejowa z Poznania do Warszawy od godziny 7 do godziny 10 była zablokowana.

Fot. Marcin-m38, Wikimedia

– Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca zignorował czerwone światło oraz zamknięte rogatki i wjechał na przejazd kolejowo-drogowy wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Poznań-Warszawa. W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła a dwie zostały ranne [kierowca i pasażerowie samochodu – przyp. red]. Na miejscu pracują służby oraz specjalna komisja, która wyjaśni przyczyny wypadku – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Ruch pociągów na odcinku między Sokołowem a Strzałkowem został wstrzymany. Koleje Wielkopolskie uruchomiły zastępczą komunikację autobusową między Sokołowem i Wrześnią. Niektóre pociągi IC były kierowane trasą zmienioną przez Inowrocław.

Od godz. 11.00 trasa Poznań - Warszawa jest przejezdna dwoma torami. Nieostrożne zachowanie kierowcy spowodowało do godz. 11.00 opóźnienie 15 pociągów pasażerskich jadących trasa z Poznań – Warszawa. Największe opóźnienie wynosiło 160 min. Jazdę po jednym torze przywrócono o godz. 10.00, a o godz. 11.00 całkowicie usunięto utrudnienie na linii kolejowej.

Natychmiast po zdarzeniu na miejsce przybyły specjalne służby. Pasażerowie otrzymywali informacje o zmianie w kursowaniu pociągów. Komunikaty były wygłaszane na stacjach i przystankach.