Eksperci będą dyskutowali o Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej

Eksperci będą dyskutowali o Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej

13 września 2016 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Już w najbliższy wtorek we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia przedstawiciele Kolei Dolnośląskich, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz eksperci rynku kolejowego będą dyskutować o Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej. – Mam nadzieje, że spotkanie zainicjuje szeroką debatę na temat transportu kolejowego i pokaże, że kolej aglomeracyjna w naszym regionie rozwija się dynamicznie – zapowiada Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Fot. Rafał Wilgusiak

Konferencja „Kolej na dziś i jutro - Wrocławska Kolej Aglomeracyjna” to wspólna inicjatywa Kolei Dolnośląskich oraz Urzędu Marszałkowskiego. Jak podkreślają organizatorzy, spotkanie będzie okazją do wymiany poglądów i doświadczeń między ekspertami rynku kolejowego, przedstawicielami nauki, samorządu terytorialnego oraz lokalnych stowarzyszeń.

– Podczas konferencji będziemy chcieli zaprezentować stan projektu Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej, przybliżyć nasze plany na przyszłość w związku z jego realizacją, a także wyjaśnić na przykładzie innych miast, dlaczego kolej aglomeracyjna ma tak duże znaczenie. Bardzo ważny jest dla nas także głos mieszkańców w tej sprawie, dlatego do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy przedstawicieli lokalnych organizacji oraz samorządowców – mówi Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego odpowiedzialny za infrastrukturę.

Spotkanie zostało podzielone na dwie części. W pierwszej prelegenci zaprezentują m.in. techniczne aspekty związane z funkcjonowaniem kolei miejskiej, opowiedzą o jej roli w nowoczesnym systemie transportowym, a także przybliżą sposób realizacji tego typu projektów w innych miastach. W drugiej części zaplanowano debatę ekspercką połączoną z dyskusją i pytaniami publiczności.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Michał Beim, ekspert rynku kolejowego, zasiadający obecnie w zarządzie PKP SA, Marek Chmurski z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, dr hab. Maciej Kruszyna z Politechniki Wrocławskiej oraz dr inż. Bogusław Molecki z Kolei Dolnośląskich.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w konferencji i dyskusji zapraszamy we wtorek, 20 września, od godz. 10 do Wrocławskiego Centrum Kongresowego w Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1. Wstęp wolny.