Pociągi retro wokół Wrocławia z okazji 90-lecia Polskich Kolei Państwowych

Pociągi retro wokół Wrocławia z okazji 90-lecia Polskich Kolei Państwowych

02 października 2016 | Źródło: Turkol
PODZIEL SIĘ

Mija 90 lat od decyzji powołania do życia Polskich Kolei Państwowych. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się okolicznościowe obchody okrągłego jubileuszu. W działania te wpisuje się najnowsza oferta Turystyki Kolejowej, która wspólnie z partnerami tj. przewoźnikiem Koleje Dolnośląskie oraz Klubem Sympatyków Kolei z Wrocławia zaplanowała przejazdy specjalnych pociągów turystycznych wokół Wrocławia.

Fot. TurKol

Pociągi retro wdzięcznych nazwach będących imionami słynnych wrocławskich krasnoludków tj. Apsik, Gapcio, HałaBała i Mędrek uruchomione zostaną w sobotę, 8 października na trasie pomiędzy Wrocławiem Głównym a Wrocławiem Nadodrze, przez Wrocław Mikołajów.

Pociągi zestawione będą z zabytkowych wagonów retro 3 klasy, a ciągnąć je będzie także zabytkowa lokomotywa parowa TKh05353. Nazwy pociągów nieprzypadkowo związane są z krasnoludkami - od wielu lat Wrocław promuje się poprzez figurki małych skrzatów, umiejscawianych w różnych zakątkach miasta.

Warto wybrać się na jesienną wyprawę do Wrocławia i skorzystać z jednego z pociągów Apsik, Gapcio, HałaBała lub Mędrek. Rezerwacja biletów na przejazdy okolicznościowymi zabytkowymi pociągami dostępna jest na stronie projektu www.TurKol.pl.

Turystyka Kolejowa TurKol.pl z Poznania jest organizatorem pociągów turystycznych na terenie zachodniej i pólnocnej Polski, od 2011 roku wspólpracuje z wieloma przewoźnikami kolejowymi oraz Jednostkami Samorządu Terytorialnego. Oferta imprez corocznie jest rozszerzana o kolejne trasy przejazdów, nowe miejsca docelowe, a także nowe typy taboru.