Lotos Kolej trafi na giełdę?

Lotos Kolej trafi na giełdę?

05 października 2016 | Źródło: Bankier.pl, Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Grupa Lotos nie wyklucza wprowadzenia Lotosu Kolej na giełdę. – Wszystko będzie zależało od strategii rozwoju i planów inwestycyjnych przewozowej spółki – poinformował Przemysław Marchlewicz, wiceprezes Lotosu, cytowany przez portal Bankier.pl.

Fot. Przemysław Szkatuła

Lotos Kolej jest w 100 procentach spółką zależną od Grupy Lotos. Jej podstawowym zadaniem jest kompleksowa obsługa kolejowa spółek wchodzących w skład Grupy Lotos oraz wykonywanie usług transportowych i taborowych dla klientów zewnętrznych.

Pozyskanie kapitału poprzez sprzedaż akcji przewoźnika na giełdzie jest analizowane od ponad roku. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi deklaracjami realizujemy optymalną ścieżkę rozwoju Lotos Kolej – mówił Paweł Olechnowicz, ówczesny prezes Grupy Lotos w połowie lipca 2015 r.– Równolegle z budową silnej pozycji rynkowej przewoźnika, przygotowujemy się do przeprowadzenia debiutu giełdowego tej spółki – dodawał.

Teraz owa koncepcja wraca. Jej zwolennikiem jest obecny prezes Grupy Lotos, Przemysław Marchlewicz. Zastrzega on jednak, że musiałoby to być powiązane z planem rozwojowym i inwestycyjnym firmy. Jeśli spółka przedstawi dobrą strategię rozwoju, to być może pójdzie po kapitał wyjaśnił. Plan taki Lotos Kolej ma przedstawić do końca roku.

Prezes Marchlewicz dodał, że pomysł nie wynika z potrzeb finansowych przewoźnika. Mało tego, zaznaczył, że Lotos Kolej jest zainteresowana akwizycjami na krajowym rynku.