Komunikacja zastępcza w relacji Chojnów - Leszno Górne

Komunikacja zastępcza w relacji Chojnów - Leszno Górne

09 października 2016 | Źródło: Koleje Dolnośląskie
PODZIEL SIĘ

Pasażerów podróżujących naszymi pociągami na  trasie  Żary – Legnica (linia D25) uprzejmie informujemy, że na odcinku Chojnów – Leszno Górne, w dniach od 11 - 24 października 2016 r., zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Komunikacja zastępcza będzie uruchomiona między Chojnowem a Wierzbową Śląską oraz Chojnowem i Lesznem Górnym (bezpośrednie połączenie – bez przystanków). Pociągi będą rozpoczynały i kończyły bieg na stacji Chojnów i Leszno Górne.

Fot. Przemysław Szkatuła

W Chojnowie autobusy komunikacji zastępczej odjeżdżają ze stanowiska nr 1 i 2 dworca autobusowego – bezpośrednio przed dworcem kolejowym. Na odcinku Legnica – Żary od 26 września do 24 października 2016 r. wprowadzone zostanie wzajemne honorowanie wszystkich biletów wydanych na przejazd pociągami Przewozów Regionalnych  i Kolei Dolnośląskich. Bilety relacyjne wydawane będą według dotychczasowych zasad (tj. z pominięciem stacji Chojnów), dzięki czemu ceny biletów nie ulegną zmianie w związku z wydłużeniem trasy komunikacji zastępczej.

W pociągach Przewozów Regionalnych nie będą wydawane bilety według oferty dla pracodawców oraz „Senior 60+”. Osobom, korzystającym z tych ofert, które dojeżdżają z kierunku Żar, Koleje Dolnośląskie proponują nabycie biletu normalnego do stacji przesiadania (Rokitki, od 11.10.2016 – Leszno Górne) i następnie nowego biletu w ww. ofercie w autobusie komunikacji zastępczej KD. O zwrot ewentualnej nadpłaty w stosunku do biletów bezpośrednich można wnioskować drogą reklamacji.

W okresie 26 września – 24 października niedostępna będzie możliwość nabycia biletów w systemie SkyCash dla linii D25.

Podczas trwających prac torowych następuje korekta rozkładu jazdy, która będzie dotyczyć pociągów objętych komunikacją zastępczą. Należy zwrócić uwagę szczególnie na zmiany godzin odjazdu pociągów od 16 października 2016 r.

Podczas podróży autobusami komunikacji zastępczej należy posiadać ważny bilet na przejazd, zgodnie z obowiązującą taryfą Kolei Dolnośląskich. Przewóz dużego bagażu, wózków dziecięcych, inwalidzkich i rowerów, w autobusach komunikacji zastępczej będzie dozwolony. Wszelkich szczegółowych informacji na temat komunikacji zastępczej udzielać będzie obsługa pociągu.

Schemat komunikacji zastępczej do znalezienia tutaj.