Pesa wyróżniona w Londynie za Krakowiaka

Pesa wyróżniona w Londynie za Krakowiaka

10 października 2016 | Źródło: Pesa
PODZIEL SIĘ

Bydgoska Pesa została uhonorowana podczas gali Global Light Rail Awards, organizowanej w Londynie przez wydawcę brytyjskiego czasopisma „Tramways & Urban Transit”. W silnej konkurencji – m.in. z Bombardierem, CAF i amerykańskim producentem taboru Brookville – polski producent otrzymał dwa wyróżnienia.

Fot. Pesa

W kategorii "Project of the year over 50 mln euro" jurorzy, którzy w większości oglądali tramwaj Krakowiak na targach InnoTrans w Berlinie, docenili "przygotowanie projektu i budowę w relatywnie krótkim, jak na europejskie standardy czasie, zupełnie nowego pojazdu". W uzasadnieniu podkreślono wysiłek Pesy, by tramwaje dostarczyć w terminie; nie narażając miasta na utratę dofinansowania unijnego”.

W kategorii “Outstanding Engineering Achievement” Pesa została wyróżniona za rozwiązania czyniące tramwaj przyjazny pasażerom i dopasowany do specyfiki obleganego przez turystów Krakowa. Jurorzy dostrzegli m.in. przestronność wnętrza, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, systemy z zakresu IT, systemy wifi, gniazdka usb do ładowania urządzeń moblinych oraz miejsca na rowery

Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznej gali  tego samego konkursu Pesa otrzymała I Nagrodę – tytuł Dostawcy Roku w kategorii „Tramwaje”.