Aktualizacja rozkładu jazdy Kolei Śląskich

Aktualizacja rozkładu jazdy Kolei Śląskich

10 października 2016 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

Przystąpienie zarządcy infrastruktury do kolejnego etapu prac remontowo-modernizacyjnych wymusza aktualizację obowiązującego rozkładu jazdy pociągów. Zmiany będą obowiązywać od 16 października.

Fot. Patryk Farana

Jest to ostatnia korekta rocznego rozkładu jazdy przewidziana przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Tym razem zmiany będą obowiązywać do 10 grudnia.

W przypadku Kolei Śląskich największe utrudnienia będą miały miejsce na liniach S4 (Tychy Lodowisko – Katowice – Sosnowiec Główny), S58 (Cieszyn – Czechowice-Dziedzice) oraz S6 (Katowice – Wisła Głębce), na których zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Najważniejszymi zmianami będą:

  • na odcinku Katowice Ligota – Mąkołowiec (linia S4) ruch pociągów będzie mógł odbywać się po jednym torze. W związku z tym za część pociągów zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Ponadto kilka połączeń będzie kursowało w skróconej relacji pomiędzy stacjami Tychy Lodowisko i Tychy z możliwością przesiadki na pociągi innych linii,
  • skrócenie trasy popołudniowego pociągu Reksio (nr 49501, linia S5). Pociąg będzie kursował pomiędzy Tychami a Bielsko-Białą Główną,
  • pomiędzy Cieszynem a Zebrzydowicami (linia S58) od poniedziałku do soboty do 10 listopada (oprócz 1 XI) w godzinach od 7:00 do 18:00 nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu pociągów, które zastąpione zostaną przez autobusy,
  • od 16 października do 4 grudnia zostanie uruchomiona dwuwariantowa zastępcza komunikacja autobusowa pomiędzy Wisłą Głębce, Wisłą Uzdrowisko i Goleszowem.

Wszystkie powyższe zmiany są niezależne od Kolei Śląskich i wynikają z prac remontowo-modernizacyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe.

Przewoźnik przypomina, że w autobusach zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

Ze szczegółowymi godzinami odjazdów oraz terminami kursowania pociągów można zapoznać się w Liniowym Rozkładzie Jazdy dostępnym na stronie internetowej KŚ oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach).

Informacje można uzyskać także dzwoniąc na Infolinię Kolei Śląskich, czynną całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Do dyspozycji podróżnych jest również Centrum Obsługi Pasażera na Dworcu Głównym w Katowicach.