Podróżni mogą śledzić położenie pociągów ŁKA

Podróżni mogą śledzić położenie pociągów ŁKA

17 listopada 2016 | Źródło: ŁKA
PODZIEL SIĘ

Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomiła dynamiczny system informacji pasażerskiej. Infoportal pozwala na lokalizację pociągów w czasie rzeczywistym. Dzięki niemu podróżni będą mogli śledzić położenie pociągów ŁKA na mapie oraz na bieżąco otrzymywać informacje o utrudnieniach w ruchu.

Fot. Twitter

Infoportal Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej to pierwszy dynamiczny portal informacji pasażerskiej przewoźnika kolejowego w Polsce, który pozwala na lokalizację pociągów w czasie rzeczywistym. Jest to możliwe dzięki urządzeniom GPS, które są zainstalowane w każdym pojeździe ŁKA. Dzięki mapie z naniesionymi trasami pasażer jest w stanie szybko zlokalizować interesujący go pociąg i trasę jego przejazdu.

W przypadku pociągów opóźnionych Infoportal informuje o czasie opóźnienia. Jeżeli wystąpiły utrudnienia bądź wstrzymanie ruchu pociągów w zakładce Komunikaty podana zostanie szczegółowa informacja o ich przyczynie, ewentualnej zmienionej organizacji ruchu czy komunikacji zastępczej. Określony zostanie również przewidywany czas potrzebny do przywrócenia pełnego ruchu pociągów.

Infoportal ŁKA pozwala również na wyszukanie interesującego połączenia ze wskazanej stacji bądź w określonej relacji. Platforma jest połączona ze sklepem internetowym, umożliwiając szybki zakup biletu. Za pomocą portalu pasażer zostanie również o aktualnych promocjach i ofertach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Wszelkie takie informacje są zawarte w zakładce Dokumenty.

Portal Informacji Pasażerskiej ŁKA działa od 16 listopada pod adresem infoportal.lka.lodzkie.pl i jest dostępny w wersji na komputer oraz urządzenia mobilne takie jak telefon, czy tablet: