Wi-Fi na krakowskich przystankach tramwajowych

Wi-Fi na krakowskich przystankach tramwajowych

22 listopada 2016 | Źródło: ZIKiT Kraków
PODZIEL SIĘ

Trwa kompleksowa wymiana wiat przystankowych, które przy okazji są wyposażane w kolejne udogodnienia dla pasażerów. Już na 36 przystankach z wymienionymi wiatami oraz na kilku dotychczasowych zamontowany został bezprzewodowy, bezpłatny Internet.

Fot. zikit.krakow.pl

Takie nowoczesne rozwiązanie z pewnością urozmaici czas oczekiwania na tramwaj czy autobus, a być może zachęci nowe osoby do podróży komunikacją miejską.

Wi-Fi dla pasażerów pojawiło się w Krakowie pilotażowo pół roku temu na przystanku tramwajowym na Rondzie Hipokratesa (przystanek na ul. Broniewskiego, w kierunku DH Wanda). Ponieważ pomysł się spodobał, AMS w porozumieniu z ZIKiT i MPK przystosował kolejne wiaty.

Przypominamy, że od roku trwa wymiana wiat przystankowych w Krakowie, dla miasta bezkosztowa, ponieważ wykonuje ją firma w zamian za dochód z reklam umieszczonych w gablotach. Najwięcej wiat, bo blisko 200, wymienionych będzie w ciągu pierwszych czterech latach – po ok. 50 lokalizacji rocznie do 2018 roku oraz w nowych lokalizacjach, w których do wskazanego roku powstanie 100 wiat. Koncesja obejmuje również odremontowanie i posadowienie w nowych lokalizacjach 125 wiat zdemontowanych z dotychczasowych lokalizacji, których stan kwalifikuje do ich ponownego wykorzystania.