I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Transporcie Kolejowym rozstrzygnięty

23 listopada 2016 | Źródło: Fundacja Grupy PKP
PODZIEL SIĘ

Nagrodą w konkursie był Złoty Indeks na studia inżynierskie, uprawniający do podjęcia studiów na kierunku Transport w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Osoby, które zajęły II i III miejsca, będą mogły odbyć staże w firmach z branży kolejowej.

Na zdj. od lewej: Sara Kompert, laureatka I miejsca, prof. dr hab. inż. Marek Sitarz, kierownik Katedry Transportu Szynowego, Katarzyna Kucharek, członek zarządu Fundacji Grupy PKP, prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik, prorektor ds. nauki

15 listopada br. odbył się finał I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Transporcie Kolejowym w Dąbrowie Górniczej. Jego uczestnicy musieli rozwiązać test jednokrotnego wyboru, złożony z 25 pytań zamkniętych. W czasie gdy uczniowie zmagali się z postawionym przed nimi zadaniem konkursowym, władze uczelni spotkały się z członkiem zarządu Fundacji Grupy PKP Katarzyną Kucharek i dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych. Dyskutowano na temat programu stypendialnego, który chce wdrożyć Fundacja Grupy PKP, realizując swoje cele statutowe, tj. działanie na rzecz nauki, edukacji i szkolnictwa wyższego.

W teście wiedzy najlepsza okazała się Sara Kompert z Technikum nr 4 Transportowe w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, która tym samym z dorobkiem 17/25 PKT zajęła I miejsce zdobywając główną nagrodę konkursu – Złoty Indeks upoważniający do bezpłatnych studiów inżynierskich na kierunku Transport.

Pozostałe miejsca na podium również zajęli uczniowie sosnowieckiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Drugie miejsce zajął Jonatan Biela z dorobkiem 16/25 PKT. Miejsce III - Kamil Melich 15/25 PKT.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęło Technikum nr 4 Transportowe w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, drugie i trzecie zajęły drużyny z Zespołu Szkół nr 1 im. Św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie.