Dzień Kolejarza na Dworcu Głównym w Krakowie

Dzień Kolejarza na Dworcu Głównym w Krakowie

24 listopada 2016 | Źródło: UTK, SMK w Krakowie
PODZIEL SIĘ

W niedzielę, 27 listopada 2016 r., na dworcu głównym w Krakowie odbędzie się Dzień Kolejarza organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Od godz. 10.00 do godz. 16.00 na pasjonatów kolei będzie czekało wiele ciekawych atrakcji.

Fot. Rafał Wilgusiak

W czasie tego wyjątkowego dnia będzie można poznać bliżej pracę kolejarzy, obejrzeć lokomotywy i wagony eksploatowane przez przewoźników kolejowych, zwiedzić centrum monitoringu, nastawnie dysponujące Kraków Główny i Kraków Bieżanów oraz sprawdzić, kto zapowiada pociągi na dworcu.

W godzinach 12.00-16.00 pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego będą udzielali porad dotyczących praw pasażerów i podróży pociągiem. Przygotują specjalny quiz kolejowy z zakresu bezpieczeństwa, w którym będą mogli sprawdzić się zarówno mali podróżnicy, jak i dorośli pasażerowie. Dla wszystkich chętnych będzie dostępny kolorowy fotostand zachęcający do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Stoisko UTK znajdziecie przy peronie pierwszym.

Na dworcu będzie obecny tłumacz języka migowego. Dzięki temu osoby głuche i niedosłyszące uzyskają informacje dotyczące podróży koleją. Osoby niewidome dostaną ulotki informacyjne w języku Braille’a opracowane we współpracy z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa.