Przedszkolaki z Zielonej Góry wyróżnione za prace plastyczne o kolei

Przedszkolaki z Zielonej Góry wyróżnione za prace plastyczne o kolei

02 grudnia 2016 | Źródło: SOK
PODZIEL SIĘ

Miejskie Przedszkole nr 38  w Zielonej Górze zostało wyróżnione przez Urząd Transportu Kolejowego w konkursie "Przedszkolaki Bezpieczne Dzieciaki - kolej na pociąg”. W nagrodę pracownicz UTK oraz funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei przeprowadzili tam prelekcję dla grupy przedszkolnej „Rybki”.

Fot. SOK

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej. Wpłynęło prawie 150 prac plastycznych z całej Polski wykonanych różnorodnymi technikami. Część z nich to prace przestrzenne, makiety, a część prace rysunkowe i malarskie.

Zespół Kolejowego ABC, zaskoczony liczbą przepięknych prac wyróżniających się bardzo wysokim poziomem artystycznym oraz pomysłowością i kreatywnością przedszkolaków, stanął przed niezwykle trudnym zadaniem. Po długich naradach i dyskusjach z trudem wybrano 10 zwycięskich prac, w tym Miejskie Przedszkole nr 38 w Zielonej Górze, gdzie 1 grudnia przeprowadzono prelekcję dla grupy przedszkolnej „Rybki”.

Urząd Transportu Kolejowego wraz ze Strażą Ochrony Kolei w czasie takich spotkań prowadzą zintegrowane zajęcia połączone z zabawą, rozmową i pokazami przygotowanymi przez przedstawicieli UTK i SOK, prezentowane są zasady bezpiecznego podróżowania, a także odpowiedniego zachowania się w pobliżu linii i przejść kolejowych. Dodatkowe atrakcje zapewnia pokaz tresury psa służbowego Straży Ochrony Kolei. Po zajęciach dzieci otrzymują drobne upominki.

Efekty takich spotkań edukacyjnych nie da się ująć w statystyki, ale z całą pewnością nauka dobrych oraz bezpiecznych nawyków we wczesnych latach przyczynia się do pozytywnych efektów w dorosłym życiu.