Białystok i Skarżysko-Kamienna – umowy na opracowanie dokumentacji projektowych podpisane

Białystok i Skarżysko-Kamienna – umowy na opracowanie dokumentacji projektowych podpisane

17 grudnia 2016 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

PKP S.A. wybrała wykonawcę dokumentacji projektowej, przedprojektowej i okołoprojektowej dla inwestycji dworcowych w Białymstoku i Skarżysku-Kamiennej, realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. W przypadku obydwu projektów zwycięzcą przetargu została firma Pas Projekt.

Białystok i Skarżysko-Kamienna – umowy na opracowanie dokumentacji projektowych podpisane
Fot. Lichen99, Wikimedia

W odpowiedzi na przetarg dot. opracowania dokumentacji dla inwestycji w Białymstoku wpłynęło 5 ofert, których wartości wahały się w granicach 488 tys. - 1,1 mln zł brutto. Wartość zwycięskiej oferty to ponad 652 tys. zł brutto.

Natomiast na przetarg dotyczący opracowania dokumentacji dla dworca w Skarżysku-Kamiennej odpowiedziało 6 wykonawców, składając oferty  od 612,5 tys. do 873,5 tys. zł brutto. Wartość zwycięskiej oferty to 738 tys. zł brutto.

Głównym celem realizowanych inwestycji jest jak najlepsze dostosowanie dworców do potrzeb pasażera i zapewnienie najwyższych standardów obsługi. Kompleksowa przebudowa obiektów oznacza gruntowną modernizację wnętrza i elewacji budynków, uporządkowanie terenów przyległych oraz dostosowanie dworców do potrzeb osób o ograniczonej mobilności i osób niepełnosprawnych.

W ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia PKP S.A. realizuje 10 inwestycji dworcowych (Nidzica, Olsztyn Główny, Olsztyn Zachodni, Olsztynek, Szczytno, Skarżysko-Kamienna, Białystok, Bielsk Podlaski, Czeremcha, Siemiatycze). Łączna wartość dofinansowania z Programu wynosi 160 mln zł.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Bezpieczne serce w podróży pociągiem Bezpieczne serce w podróży pociągiem
Następny artykuł Christmas Tram w Gdańsku Christmas Tram w Gdańsku