Spotkanie prezesa PKP S.A. z dyrektorem generalnym UIC

Spotkanie prezesa PKP S.A. z dyrektorem generalnym UIC

18 grudnia 2016 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

Podczas wizyty w Warszawie Jean-Pierre Loubinoux, Dyrektor Generalny UIC (Światowa Unia/Związek Kolei) spotkał się w siedzibie PKP S.A. z Mirosławem Pawłowskim, Prezesem Spółki i Członkiem Zarządu UIC. Dyskutowano m.in. o zaangażowaniu Grupy PKP w działania kolejowego stowarzyszenia.

Fot. PKP S.A.

Prezes Pawłowski podkreślił wagę członkostwa PKP w UIC oraz wyraził pełną gotowość do wsparcia stowarzyszenia zarówno na poziomie decyzyjnym, jak i roboczym.

– Dotychczasowa współpraca PKP ze Światową Unią Kolei układa się bardzo dobrze – mówi Mirosław Pawłowski, prezes PKP S.A. – Dzięki wsparciu ze strony takich organizacji jak UIC, możemy efektywnie promować transport kolejowy. To szczególnie istotne w momencie, kiedy po wielu latach polska kolej zaczyna odzyskiwać pasażerów – dodaje.

Wzajemną współpracę docenił również dyrektor generalny. Jean-Pierre Loubinoux podkreślił wagę zaangażowania ekspertów PKP w prace z obszaru technicznego, bezpieczeństwa, standaryzacji i interoperacyjności, które stanowią priorytet w pracach UIC.

Podczas spotkania rozmawiano również o przyszłości UIC. Poruszono temat współpracy UIC z Agencją Kolejową Unii Europejskiej oraz wyzwań w obszarze innowacyjności i digitalizacji, jakie stoją przed sektorem kolejowym w nadchodzącym okresie.

UIC (Światowa Unia/Związek Kolei) to stowarzyszenie skupiające ponad 200 członków (przewoźników, zarządców infrastruktury i ośrodki badawcze), powołane w 1922 r. Obecnie jego siedziba mieści się w Paryżu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Christmas Tram w Gdańsku Christmas Tram w Gdańsku
Następny artykuł PLK przeszkoliły kilkuset instruktorów nauki jazdy PLK przeszkoliły kilkuset instruktorów nauki jazdy