Nowe połączenie Przemyśl - Lwów - Kijów już od tego piątku

Nowe połączenie Przemyśl - Lwów - Kijów już od tego piątku

20 grudnia 2016 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Pierwszy skład Kolei Ukraińskich przyjedzie do Przemyśla w piątek, 23 grudnia o godz. 13.25. Z Kijowa wyjedzie o godz. 7 czasu lokalnego. W drogę powrotną wyruszy o godz. 14.26. W stolicy Ukrainy ma być planowo o godz. 22.41. W międzyczasie pociąg zatrzyma się we Lwowie (o godz. 17:16).

Fot. Facebook

Zanim podróżni skorzystają z tego połączenia, pociągi muszą przejść odpowiednie testy. 18 i 19 grudnia odbyły się nocne jazdy próbne z udziałem koreańskich pojazdów Hyundai Rotem i ukraińskich Tarpanów mogących rozwinąć prędkość 160 km/h. Jak informowali przedstawiciele Stowarzyszenia Linia102.pl wczorajszy przejazd testowy zakończył się bez kłopotów technicznych. – Warto było czekać tyle godzin na mrozie, aby zobaczyć ten cud i poczuć komfort i wygodę. Sam wjazd pociągu w Przemyślu na peron 4 zrobił wrażenie – napisali na Facebooku.

Czas podróży z Kijowa do Przemyśla przez Lwów wyniesie 6,5 godziny. Skład klasy Intercity ma kursować codziennie przez cały rok. Odprawy celne i graniczne będą odbywały się w trakcie jazdy pociągu.

Jak zapowiadał kilka dni temu Wojciech Balczun, prezes Kolei Ukraińskich, ceny biletów mają być konkurencyjne dla transportu samochodowego.