Malowanie PolRegio na lokomotywie

Malowanie PolRegio na lokomotywie

30 grudnia 2016 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Przewozy Regionalne powoli odchodzą do historii ustępując miejsca nowej marce PolRegio. Już dziś możecie zobaczyć jak będą wyglądały lokomotywy w zmienionych barwach.
 

Fot. Mateusz Stefaniak

Zgodnie z deklaracjami spółki, do końca 2017 r. na tory ma wyjechać 50 nowych lub gruntownie zmodernizowanych pociągów w odmienionych barwach spółki. To kolejny krok zarządu, który realizuje proces restrukturyzacji. W 2016 roku Przewozy Regionalne po raz pierwszy w swojej historii osiągną dodatni wynik finansowy we wszystkich obszarach działania. Zmiany w spółce docenili również partnerzy biznesowi, dzięki którym możliwe było pozyskanie finansowania na zakup nowych pociągów i modernizację już posiadanych składów.

Jak przekonuje przewoźnik, dzięki restrukturyzacji PolRegio będzie w stanie zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku, a co za tym idzie osiągać jeszcze lepsze wyniki finansowe i podnosić jakość usług.

W podobny sposób malowane będą również spalinowe i elektryczne zespoły trakcyjne PR. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.