Spore zainteresowanie inwestorów gruntami PKP w Warszawie

Spore zainteresowanie inwestorów gruntami PKP w Warszawie

17 stycznia 2017 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Inwestorzy zainteresowani uczestnictwem w dwóch, prowadzonych przez Xcity Investment (spółkę deweloperską Grupy PKP) postępowaniach na realizację projektów budowlanych w stolicy przedstawili swoje biznesowe oferty. Udziałem w postępowaniu dotyczącym realizacji projektu przy ul. Szczęśliwickiej 62 zainteresowanych jest 8 inwestorów, zaś 5 chce realizować projekt przy Al. Jerozolimskich 140.

Wiz. Xcity Investment

– Cieszy nas tak duże zainteresowanie naszymi projektami. Potwierdza ono atrakcyjność oferty Xcity Investment dla inwestorów. Jest to budujące szczególnie w świetle kolejnych postępowań, których rozpoczęcie mamy zaplanowane na rok 2017 – powiedział Marek Chibowski, prezes zarządu Xcity Investment.

Zarówno w jednej, jak i drugiej lokalizacji ostateczny kształt projektów będzie wynikiem oczekiwań PKP S.A., które w postępowaniach jest reprezentowane przez Xcity Investment oraz propozycji inwestorów, którzy zostaną wybrani w postępowaniach.

– Oceniając propozycje potencjalnych inwestorów, oprócz elementów takich jak opłacalność dla spółki, będziemy również analizować, czy poprawiają atrakcyjność tkanki miejskiej. Zależy nam, by projekty, które po sobie pozostawimy zaspokajały potrzeby mieszkańców współczesnego miasta – dodaje Marek Chibowski.

Zgodnie z harmonogramem w I kwartale roku 2017 Xcity Investment wyłoni krótką listę inwestorów do prowadzenia rokowań. Podpisanie umów inwestycyjnych dla obu projektów planowane jest na III kwartał br. Wtedy też będzie znany kształt projektów oraz ich harmonogram.

Przy Alejach Jerozolimskich 140 w Warszawie według wstępnych planów powstanie obiekt o wartości 134 mln euro, mający 60 tys. m2 powierzchni biurowo-handlowej. Natomiast Szczęśliwicka 62 to projekt za ok. 35 mln euro, obejmujący 18,8 tys. m2 powierzchni mieszkaniowo-komercyjnej.

Obecnie w swoim portfolio Xcity ma 7 projektów na różnym etapie zaawansowania. Oprócz wyżej wspomnianych, realizowane przedsięwzięcia to: Warszawa Zachodnia z HB Reavis, Warszawa Gdańska z Ghelamco, Gdynia Międzytorze z Semeko Grupa Inwestycyjna oraz Mińsk Mazowiecki i Konin z Dekada Realty.

Spółka Xcity Investment została powołana z początkiem 2015 r. przez PKP S.A., a jej zadaniem jest identyfikacja i realizacja projektów deweloperskich na terenach kolejowych. Projekty realizowane przez Xcity Investment powstają w formule joint venture.