Z Portalem Pasażera nie tylko na ferie

Z Portalem Pasażera nie tylko na ferie

26 stycznia 2017 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Aktualną i szybką informację oraz zakup biletów udostępnia portalpasazera.pl. W nowym roku zwiększyły się możliwości wyszukiwarki połączeń kolejowych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Zarządca infrastruktury oferuje pasażerom bardziej kompleksową informację przed i na czas podróży.

Fot. PKP PLK

Bilety na podróże pociągami Przewozów Regionalnych, Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej są dostępne dzięki przekierowaniu na stronę przewoźników zaraz po zaplanowaniu podróży na portalpasazera.pl. Trwają testy, by z takich możliwości mogli również korzystać klienci PKP Intercity.

Szybko i prosto planuj podróż!

Na Portalu Pasażera szybko można uzyskać kompleksowe informacje na temat połączeń kolejowych, aktualnego rozkładu jazdy i usług oferowanych w podróży. W sekcji Twój pociąg użytkownicy śledzą jazdę pociągu na mapie w czasie rzeczywistym. Mogą dostosować czas wejścia na peron do realnego wjazdu pociągu. Z wyprzedzeniem dostępne są dla zainteresowanych informacje o czasowych zmianach rozkładu i natychmiast wprowadzane dane o niespodziewanych zdarzeniach wpływających na organizację podróży (patrz lista utrudnień).

Dodatkowe informacje, ważne dla osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej mobilności, są w katalogu stacji kolejowych. Tu - po najechaniu na ikonkę, można sprawdzić dostępne na stacjach urządzenia i udogodnienia. PKP Polskie Linie Kolejowe pracują także nad wdrożeniem opcji wyszukiwarki dedykowanej osobom niedowidzącym, uwzgledniającej potrzeby tej grupy podróżnych.

Podróżujesz - dodaj do Ulubionych

W aplikacji Rozkład kolejowy dostępna jest karta Ulubione. W tej zakładce można zapisywać interesujące nas stacje, połączenia i rozkłady kolejowe wybranych stacji. Dzięki temu bez dodatkowych czynności szybko można wrócić do zapisanych danych.

Aplikacja Rozkład kolejowy dostępna jest dla użytkowników systemów: Android, iOS oraz Windows Phone.