Tarnowskie Góry dołączają do wspólnego biletu KŚ, KZK GOP i MZK Tychy

Tarnowskie Góry dołączają do wspólnego biletu KŚ, KZK GOP i MZK Tychy

10 lutego 2017 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

Od wprowadzenia wspólnej oferty Kolei Śląskich, KZK GOP i MZK Tychy pod nazwą Eko Bilet minęły trzy miesiące. Do grupy przewoźników proponujących wspólne przejazdy dołączył MZKP Tarnowskie Góry. Nastąpiła również istotna zmiana – dodano dwa bilety o krótszym czasie obowiązywania i niższej cenie: 12-godzinny za 24 złote i 6-godzinny za 16 złotych.

Fot. Lestat, Wikimedia

Eko Bilet to wspólna sieciowa oferta w stylu „wszystko w jednym” przygotowana przez Koleje Śląskie, KZK GOP, MZK Tychy i od 10 lutego także przez MZKP Tarnowskie Góry (organizator autobusowej komunikacji publicznej w północnej części aglomeracji, działający w unii biletowej z KZK GOP). W ramach tej propozycji na jednym bilecie można podróżować pociągami, autobusami oraz tramwajami i trolejbusami. Bilet uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w określonym przedziale czasowym od daty i godziny wskazanej przez nabywcę.

– Wszystkie podejmowane przez nas w tym zakresie wysiłki mają wspólny cel: promocję transportu publicznego. Stoimy na stanowisku, że proste rozwiązania i dostępność to klucz do sukcesu – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego. – Kilka miesięcy temu wykonaliśmy pierwszy krok, teraz pora na kolejne. Zmiany to efekt wsłuchiwania się w propozycje pasażerów, ale też dowód na to, że zgodnie z naszym początkową ideą Eko Bilet będzie miał coraz większy zasięg obowiązywania.

Dotychczas bilet dostępny był tylko w jednej wersji – 24 godzinnej w cenie 38 zł. Obecnie oferta rozwija się o kolejne warianty: 6-godzinny za 16 zł i 12-godzinny za 24 zł. Co ważne, zwiększa się także liczba kanałów sprzedaży – do tej pory Eko Bilet był do kupienia tylko w kasach Kolei Śląskich, teraz będzie można go kupić również w dwudziestu tzw. „punktach na mieście” na terenie województwa.

Nowa oferta ma ułatwić intermodalne podróżowanie bez konieczności zakupów oddzielnych biletów u różnych przewoźników, przede wszystkim dla osób, które nie korzystają z komunikacji publicznej zbyt często. Może być także dobrym rozwiązaniem dla podróżnych, którzy przyjeżdżają do naszego województwa i muszą odwiedzić kilka różnych miejsc bez zastanawiania się, gdzie i jak nabyć bilety.

– Zgodnie z założeniami rozwijamy i ulepszamy ofertę Eko Biletu. To nie koniec działań na drodze integracji. Będziemy obserwować opinie pasażerów i analizować możliwości wprowadzenia kolejnych udogodnień, np. zakupu w aplikacji SkyCash oraz formy ulgowej lub wieloosobowej. Głównym celem tej oferty jest zapewnienie jak największej wygody pasażerom na terenie całej aglomeracji, zwłaszcza pasażerom korzystającym sporadycznie z komunikacji publicznej i gościom spoza województwa, którzy mogą kupić Eko Bilet bezpośrednio w naszych kasach na dworcach – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.

Eko Bilet w wersji 6, 12 lub 24h można kupować również z wyprzedzeniem do 7 dni przed planowanym okresem jego ważności. Eko Bilet jest biletem „na okaziciela”.