Dzisiaj pierwszy dzień obowiązywania ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej

Dzisiaj pierwszy dzień obowiązywania ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej

01 marca 2017 | Źródło: KOW
PODZIEL SIĘ

"... nowe regulacje celne w Polsce i ich wpływ na transport intermodalny..." -  to jeden z istotnych punktów V Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2017, który odbędzie się 13 kwietnia. Będzie to doskonała okazja, żeby omówić pierwsze 1,5 miesiąca obowiązywania nowej ustawy. Głos na ten temat zabierze m.in. Tomasz Węgiel, zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Fot. Arch. Kuriera Kolejowego

Założeniem projektodawcy było, aby usprawnić realizację zadań związanych z tworzeniem Krajowej Administracji Skarbowej. Wczoraj, podczas nadania KAS nowego sztandaru Mateusz Morawiecki, minister finansów i rozwoju powiedział, że nowa służba będzie orężem w walce z oszustami. Według niego nowy podmiot powinien być wyrozumiały wobec małych czy średnich firm i stanowczy wobec wielkich korporacji oraz tych, którzy oszukują polskie państwo i Polaków. Czy tak rzeczywiście będzie?

Na ten i wiele innych gorących tematów, którymi żyje środowisko transportu intermodalnego będą dyskutować uczestnicy V Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2017. Rejestracja i program: www.fracht.kow.com.pl