Katowicki zakład Bombardiera dostarczy Pesie systemy ERTMS

Katowicki zakład Bombardiera dostarczy Pesie systemy ERTMS

02 marca 2017 | Źródło: Bombardier Transportation
PODZIEL SIĘ

Bombardier Transportation i Pesa podpisały pięcioletnią umowę ramową dotyczącą dostaw pokładowych urządzeń sterowania ruchem Bombardier EBI Cab 2000 (ATP) dla nowych pojazdów produkowanych przez bydgoskiego producenta dla rynku polskiego.

Fot. Bombardier Transportation

W ramach programu modernizacji kolei w Polsce sukcesywnie wdrażany jest Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym Poziomu 2 (ERTMS Level 2), który ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa ruchu pociągów. Kompatybilny z ERTMS system EBI Cab 2000 pozwala na zwiększenie prędkości oraz skrócenie czasu następstwa pociągów dzięki m.in. radiowej transmisji danych pomiędzy częścią przytorową oraz pokładową.

W 2015 roku Bombardier jako pierwszy w Polsce uzyskał dopuszczenie, zarówno dla części przytorowej, jak i pokładowej  systemu ERTMS i realizuje cztery projekty dostawy tej technologii na linie magistralne w kraju. W ramach umowy ramowej system EBI Cab 2000 będzie dostarczany dla nowo budowanego pasażerskiego taboru kolejowego, przeznaczonego do eksploatacji na liniach magistralnych i regionalnych w  Polsce, wyposażonych w urządzenia systemu ERTMS, jak również konwencjonalne systemy sterowania ruchem kolejowym. Technologia ERTMS będzie dostarczana przez zakład Bombardier Transportation z Katowic.