Liczba pociągów z Chin do Łodzi będzie rosła

Liczba pociągów z Chin do Łodzi będzie rosła

08 marca 2017
PODZIEL SIĘ

Spółka Pekaes zapowiada dalszy rozwój kontenerowych przewozów kolejowych drobnicy na trasie Chiny - Europa - Chiny. Jeszcze 3 lata temu terminal Spedcontu w Łodzi, należącego do Grupy Pekaes, obsługiwał jeden taki transport tygodniowo. Dziś pociągi do i z chińskiego Chengdu wyjeżdżają codziennie i wszystko wskazuje na to, że ich liczba będzie rosła.

Fot. Spedcont

W ubiegłym roku Pekaes kilkakrotnie gościł już w swojej centrali w Błoniu oficjalną delegację z Chin. Wizyty przedstawicieli samorządu Ningbo, jednego z najszybciej rozwijających się regionów Chin, to efekt rosnącego zainteresowania możliwościami współpracy z polskim operatorem logistycznym.

Terminal w Łodzi, jeden z największych tego typu obiektów w Polsce, dzięki swojej lokalizacji na skrzyżowaniu autostrad stanowi idealnie skomunikowany punkt na mapie Europy. Ważnym jego atutem jest odpowiednio duża powierzchnia, dzięki czemu możliwe jest składowanie dużej liczby kontenerów po rozładunku.

– Współpraca Pekaes z Chinami rozpoczęła się  3 lata temu. Pierwsze transporty kolejowe z Chengdu odbywały się raz w tygodniu i obejmowały wyłącznie import. Obecnie terminal spółki Spedcont w Łodzi obsługuje około 35 pociągów miesięcznie, z czego aż jedna trzecia to połączenia eksportowe – stwierdza Arkadiusz Filipowski, członek zarządu, dyrektor handlowy Pekaes.

Transport kontenerów z terminala Spedcont do Chin obejmuje coraz większy wolumen towarów, wśród których największą część stanowią maszyny przemysłowe oraz drobnica.

– Chińczycy są bardzo wymagającymi partnerami. Liczy się dla nich jakość i szybkość obsługi, a także kompleksowość oferty. Dlatego we współpracy z Chinami duży nacisk kładziemy na dostosowanie naszych możliwości operacyjnych do rosnącego wolumenu pociągów i kontenerów, by w jak najlepszy sposób sprostać tym oczekiwaniom – mówi Michał Gawin, dyrektor ds. operacyjnych, Spedcont.

Pekaes dysponuje jedną z najefektywniejszych sieci krajowych terminali dystrybucyjnych, siecią kolejowych terminali kontenerowych i przeładunkowych w Polsce oraz siecią kilkunastu partnerów zagranicznych we wszystkich kluczowych krajach Europy. W 19 polskich oddziałach, 2 terminalach kontenerowych, 2 terminalach przeładunkowych oraz 5 magazynach logistycznych firma zatrudnia ponad 1000 pracowników.

Warto zaznaczyć, że Pekaes jest złotym partnerem V Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2017, poświęconemu perspektywom rozwoju stojącym przed rynkiem przewozów intermodalnych w Polsce i Europie. Więcej informacji o wydarzeniu, które odbędzie się 12-13 kwietnia w Gdańsku, znajduje się na stronie www.fracht.kow.com.pl.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł PKP Intercity prezentuje kobiecą twarz polskiej kolei PKP Intercity prezentuje kobiecą twarz polskiej kolei
Następny artykuł PKP Cargo traci mniej ładunków dzięki dronom PKP Cargo traci mniej ładunków dzięki dronom