Pociąg KD otrzymał nazwę wylicytowaną na aukcji WOŚP

Pociąg KD otrzymał nazwę wylicytowaną na aukcji WOŚP

30 marca 2017 | Źródło: inf. prasowa
PODZIEL SIĘ

Wśród tegorocznych aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znalazły się wyjątkowe propozycje Kolei Dolnośląskich: zwycięzcy aukcji mogli m.in. nadać nowe nazwy połączeniu kolejowemu oraz pociągowi.

Fot. Havas PR

Nadanie oficjalnego, nowego imienia odbyło się poprzez oznaczenie pojazdu naklejkami z folii 3M. Od środy można już oficjalnie podróżować pociągiem o nazwie cinkciarz.pl na trasach Dolnego Śląska.

Imię nadane na rok

Pociąg Kolei Dolnośląskich, którego specjalna nazwa została wymyślona przez zwycięzcę aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, został „ochrzczony” w Legnicy. Nowe „imię” pociągu, które obowiązywać będzie przez rok, umieszczone zostało zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu. Nietypową operację przemianowania pociągu przeprowadzono z wykorzystaniem folii graficznej 3M, folii odblaskowej poprawiającej widoczność oraz  laminatu antygraffiti chroniącego przed aktami wandalizmu.To nie pierwszy przypadek kooperacji firmy 3M z branżą kolejową – przedsiębiorstwo na co dzień dostarcza szereg rozwiązań dla tego sektora, w tym m.in.: kleje i taśmy przemysłowe, folie graficzne, materiały ścierne czy środki bezpieczeństwa pracy i ochrony indywidualnej.

Ostatni Leniwiec

W ramach tegorocznej edycji WOŚP Koleje Dolnośląskie przeznaczyły na aukcję prawo nadania nazwy pojazdowi SA 135, pociągowi uruchomionemu w ramach rozkładu jazdy 2017/2018, pamiątkową tablicę z przejazdu specjalnego „Ostatni Leniwiec” na trasie Jelenia Góra – Lwówek Śląski – Zebrzydowa oraz przejazdy w kabinie maszynisty na trzech trasach. 

─ Orkiestra odniosła w tym roku swój kolejny sukces, który jest składową setek tysięcy, jeśli nie milionów, małych czynów i działań pojedynczych osób i firm. Liczy się każdy gest, w ten sposób budujemy wspólne dobro, które wraca – powiedział po akcji oklejania pociągu Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich SA.

W sumie z samych aukcji Kolei Dolnośląskich zebrano 21 749 złotych, które zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.