Marka PKP Intercity z tytułem Superbrands

Marka PKP Intercity z tytułem Superbrands

05 kwietnia 2017 | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

Międzynarodowa, niezależna organizacja Superbrands przyznała certyfikaty dla najsilniejszych marek na rynku. PKP Intercity zostało wyróżnione w kategorii Podróże, zdobywając dwa tytuły: Superbrands 2016/17 oraz Created in Poland Superbrands 2016/17. Wyróżnienia przyznawane są markom, do których konsumenci mają zaufanie, doceniają ich jakość i chętnie polecają usługę czy produkt swoim znajomym i rodzinie.

Fot. Mikołaj Manowski

Superbrands to niezależna organizacja badająca opinie konsumentów i preferencje względem marek. Od ponad 20 lat na całym świecie, a od 12 w Polsce, porządkujemy świat marek – wyróżniamy najlepsze marki i wspieramy ich dalszy rozwój – czytamy na oficjalnej stronie internetowej organizacji. Badanie konsumenckie na potrzeby edycji 2016/2017 zostało zrealizowane na próbie ponad 15 tysięcy respondentów przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia. O przyznaniu tytułu Superbrands decydowała, obok konsumentów, ekspercka Rada Marek. Wyróżnienia trafiają do marek, które badani konsumenci wskazują jako zaufane, doceniają ich jakość i polecają swoim bliskim. Tytuł Superbrands 2016/2017 to podkreślenie silnej pozycji PKP Intercity w branży transportowej. Przewoźnik otrzymał również wyróżnienie w kategorii Superbrands Created in Poland, które trafia do marek z polskim rodowodem.

- Cieszymy się, że PKP Intercity zostało wyróżnione przez konsumentów. Tytuły Superbrands potwierdzają, że Polacy coraz częściej wybierają pociąg jako ulubioną formę transportu. Ta prestiżowa nagroda motywuje do dalszych działań proklienckich - podsumował Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Kolejowe przewozy pasażerskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem: podróżni wybierają pociąg nie tylko w drodze na wakacje, urlop poza miastem, ale również w drodze na służbowe spotkania. Atrakcyjna oferta, nowoczesne pociągi czy dobre czasy przyjazdów pomiędzy dużymi miastami – to czynniki, które przyciągają podróżnych na pokłady pociągów PKP Intercity. W 2016 roku z usług przewoźnika skorzystało 38,5 mln klientów, czyli o 7,3 mln pasażerów więcej niż rok wcześniej. Oznacza to 24% procentowy wzrost liczby podróżnych w porównaniu do 2015 roku.

W 2017 roku, oprócz realizacji nowej strategii taborowej, przewoźnik planuje skupić się na rozwoju obszaru sprzedaży oraz obsługi klienta. W celu usprawnienia zakupu biletów przez internet, wdrażane będą kolejne udogodnienia m.in. wprowadzenie nowych połączeń międzynarodowych. Zakładane jest również poszerzenie oferty biletowej.