Siemens roszerza ofertę o oprogramowania dla transportu publicznego

Siemens roszerza ofertę o oprogramowania dla transportu publicznego

28 kwietnia 2017 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

Siemens planuje przejąć firmę HaCon z siedzibą w Hanowerze w Niemczech. HaCon jest międzynarodowym dostawcą systemów planowania harmonogramów i informacji dla transportu publicznego. Inwestycja Siemensa pozwoli na rozszerzenie oferty firmy w zakresie tworzenia oprogramowania dla sektora Mobility. Transakcja ma zostać zawarta w pierwszej połowie 2017 r.

Fot. Siemens

– Nabycie spółki HaCon pozwoli nam wejść w zupełnie nowy obszar działalności, który uzupełni naszą aktualną ofertę o planowanie harmonogramu podróży przez pasażerów. Dzięki temu posunięciu, realizujemy naszą strategię cyfryzacji i otwieramy się na nowe możliwości rozwoju – powiedział Jochen Eickholt, dyrektor branży Mobility w Siemens AG.

– Wraz z silnym partnerem, jakim jest Siemens, będziemy nawet lepiej przygotowani do prowadzenia działalności z zakresu oprogramowania zarządzającego mobilnością, szczególnie na rynku światowym – dodał Michael Frankenberg, prezes firmy HaCon.

Wraz z firmą HaCon Siemens będzie mógł służyć operatorom kolejowej infrastruktury i transportu publicznego jako jedyny dostawca innowacyjnego oprogramowania dla planowania tras kolejowych i drogowych, harmonogramów systemów informacji, najnowocześniejszych systemów płatniczych i intermodalnych platform transportowych. Ponadto, aplikacje na urządzenia mobilne pasażerów rozszerzą możliwości planowania podróży, przejrzystość, a tym samym ich odbiór.

Obie strony postanowiły nie ujawniać szczegółów finansowych. Transakcja, która oczekuje na zgodę organu antymonopolowego ma zostać zawarta w pierwszej połowie 2017 r.