PLK zmodernizują kolejne przejazdy

PLK zmodernizują kolejne przejazdy

05 maja 2017 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

PKP Polskie Linie Kolejowe planują modernizację przejazdów drogowo – kolejowych wraz zabudową na niektórych z nich samoczynnej sygnalizacji przejazdowej. Spółka ogłosiła przetarg w tej sprawie.

Fot. Olek Remesz CC BY 3.0

PLK szuka wykonawców modernizacji kolejnych przejazdów drogowo – kolejowych. Zarządca infrastruktury chce wyremontować przejazdy i zabudować urządzenia automatycznej sygnalizacji, co pozwoli na zmianę kategorii niektórych przejazdów.

Prace budowlane na przejazdach obejmą m.in. wymianę nawierzchni torowej oraz nawierzchni przejazdu wraz z wykonaniem odwodnienia, asfaltowania dojazdów i międzytorzy a także w razie konieczności remonty budynków dróżników. PLK planuje także montaż urządzeń samoczynnej sygnalizacji przejazdowej oraz zmianę kategorii przejazdów. Na wybranych przejazdach zabudowany będzie monitoring i oświetlenie. Ponad to wykonane mają być prace poprawiające widoczność pociągu z drogi, a także zmodernizowane urządzenia telekomunikacyjne, automatyka i urządzenia elektroenergetyczne.

Przetarg w formule "zaprojektuj i buduj" ogłoszony pod koniec kwietnia obejmuje przejazdy na terenie zakładów PLK Lublin, Siedlce, Skarżysko – Kamienna i Warszawa. To pierwsze z 5 planowanych postępowań. PLK szacuje wartość robót zlecanych w ramach tego przetargu na 60 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Libiszewski w Brukseli: regulacje UE muszą współgrać z interesami kolei Libiszewski w Brukseli: regulacje UE muszą współgrać z interesami kolei
Następny artykuł Co zrobić, by Polacy częściej jeździli koleją Co zrobić, by Polacy częściej jeździli koleją