ČD Cargo kupią trzy Vectrony

ČD Cargo kupią trzy Vectrony

04 maja 2017 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

Czeski przewoźnik towarowy ČD Cargo kupi w ramach prawa opcji trzy lokomotywy Vectron MS produkcji Siemensa. Wcześniej Czesi otrzymali 5 Vectronów.

Fot. MIGORMCZ CC BY-SA 4.0

Lokomotywy elektryczne Vectron MS to pojazdy o prędkości maksymalnej 160 km/h i mocy 6,4 kW przystosowane do systemów zasilania prądem stałym 3kV i zmiennym 15 kV 16,7 Hz i 25 kV 50 Hz. Czeski przewoźnik będzie wykorzystywał nowe lokomotywy do obsługi swoich flagowych połączeń w tym pociągów intermodalnych łączących Czechy, Słowację i Rumunię z portami w Hamburgu, Falkenbergu i Bremerhaven. Pociągi ČD Cargo napędzane lokomotywami Siemensa jadą także do portu Koper w Słowenii oraz do Braunschweigu w Niemczech.

Jak informuje czeski przewoźnik, Vectrony pokonują dziennie trasy o długości średnio 700 km i jak dotąd spółka nie odnotowała żadnych problemów technicznych z pojadami.

ČD Cargo podpisały w kwietniu ubiegłego roku z Siemensem kontrakt na dostawę 5 pojazdów z opcją na zamówienie kolejnych trzech Vectronów MS. Pięć lokomotyw dostarczono między majem a wrześniem 2016 r. Trzy lokomotywy, które Czesi zamówili w umowie podpisanej 2 maja dostarczone będą w 2018 r. ČD Cargo zapłacą za te pojazdy ok. 300 mln koron czeskich.