Wielki powrót parowozów na tory Wielkopolski

Wielki powrót parowozów na tory Wielkopolski

09 maja 2017 | Źródło: Koleje Wielkopolskie
PODZIEL SIĘ

Cierpliwość wszystkich miłośników parowozów została wynagrodzona. Już 15 maja, po trzech latach Koleje Wielkopolskie przywrócą regularnie kursujące pociągi prowadzone trakcją parową z Wolsztyna do Leszna oraz z Wolsztyna do Poznania.

Fot. Koleje Wielkopolskie

Linia kolejowa do Wolsztyna – popularna pod względem turystycznym, zarówno wśród Wielkopolan, jak i gości z kraju oraz z zagranicy. Badania przeprowadzone przez Koleje Wielkopolskie oraz sygnały płynące od pasażerów wskazują, że nieprzerwanie od wielu lat mnóstwo osób podróżuje do jedynej na świecie, czynnej Parowozowni w Wolsztynie, obchodzącej w tym roku 110-lecie istnienia.

Dlatego też, od 2011 roku, jako jedyny przewoźnik na tej linii, zapewniamy podróżnym szybki i bezpieczny dojazd do Wolsztyna. Dziś z radością informujemy, że dzięki staraniom poczynionym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego nasza spółka ponownie będzie prowadzić regularne, codzienne przewozy pasażerów pociągami prowadzonymi przez parowozy – informuje Beata Wagner z Kolei Wielkopolskich.

Pociągi te pojawią się w rozkładzie jazdy już od 15 maja 2017 roku na dwóch liniach Kolei Wielkopolskich:

  • Wolsztyn – Leszno: cztery pociągi dziennie kursujące w dni robocze,
  • Wolsztyn – Poznań: cztery pociągi dziennie kursujące w soboty.

Pociągi prowadzone przez zabytkowe parowozy wyruszą na tory dzięki doskonałej  współpracy,  powstałej  w 2016 roku, Instytucji Kultury Parowozowni Wolsztyn – właściciela wolsztyńskich parowozów i kompleksu zabytkowej parowozowni tj. PKP Cargo oraz samorządów miasta Wolsztyna, powiatu wolsztyńskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Instytucja Kultury Parowozowni Wolsztyn zapewnia, że pociągi w trakcji parowej będą posiadały odpowiednie wagony,  zapewniające pasażerom porównywalny do tradycyjnych pociągów standard i komfort podróżowania.

Pobierz rozkład jazdy pociągów na linii Poznań – Wolsztyn (obowiązuje od 15 maja)

Pobierz rozkład jazdy pociągów na linii Leszno – Wolsztyn – Zbąszynek (obowiązuje od 15 maja)