Od 11 czerwca wchodzi w życie nowy rozkład jazdy

Od 11 czerwca wchodzi w życie nowy rozkład jazdy

21 maja 2017 | Źródło: UTK
PODZIEL SIĘ

11 czerwca 2017 r. nastąpi kolejna, tzw. wakacyjna zmiana rozkładu jazdy pociągów. Ostateczny termin zawiadomienia pasażerów o nowej siatce połączeń mija 21 maja. Wtedy zarządca infrastruktury musi opublikować go w internecie. Na dworcach, w formie plakatów, nowy rozkład musi pojawić się najpóźniej 1 czerwca.

Fot. PKP PLK

Urząd Transportu Kolejowego przypomina, że zarządca infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe – najpóźniej w niedzielę, 21 maja, powinien zgodnie z przepisami opublikować nowy rozkład na swojej stronie internetowej www.portalpasazera.pl. Drukowane rozkłady w formie plakatów powinny pojawić się na stacjach najpóźniej w czwartek, 1 czerwca.

Przepisy nie określają terminu publikacji rozkładu jazdy przez przewoźników np. na ich stronach internetowych. Jednak to w ich interesie leży zapewnienie podróżnym należytej informacji o swojej ofercie przewozowej. Warto zwrócić uwagę na to, że w internecie funkcjonuje kilka rozkładów jazdy pociągów. Część z nich jest prowadzona przez przewoźników lub na ich zlecenie (np. rozkład.pkp.pl prowadzony przez PKP Informatyka). Nie podlegają one ustawowym obowiązkom i termin ich aktualizacji zależy od ich właścicieli.

W ramach rocznego rozkładu jazdy pociągów 2016/2017 zarządca infrastruktury PKP PLK przewidział cztery korekty. Kolejne zmiany wejdą w życie 3 września i 15 października 2017 r.