Zakończyła się modernizacja stacji w Libiążu

Zakończyła się modernizacja stacji w Libiążu

07 czerwca 2017 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

PKP Polskich Linii Kolejowych zakończyły inwestycję na stacji w Libiążu, na trasie kolejowej Trzebinia – Oświęcim. Za 34 mln zł kompleksowo wyremontowano peron, kładkę dla pieszych oraz przebudowano tory.

Fot. PKP PLK

Podróżni na stacji w Libiążu zyskali wyższy peron z antypoślizgową nawierzchnią, który ułatwia wsiadanie do pociągów. Zamontowano nowe wiaty, ławki, oświetlenie, megafony i tablice informacyjne. Odnowiona kładka nad torami i dojście do peronu zapewniają wygodne przemieszczanie się pasażerów, w tym osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

W ramach inwestycji przebudowano 9 km torów, sieć trakcyjną, 21 rozjazdów, obiekty inżynieryjne i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Umożliwi to lepszy przejazd pociągów pasażerskich i towarowych, między innymi transportujących węgiel z kopalni „Janina”.

W ramach przedsięwzięcia przebudowano dwa przejazdy kolejowo-drogowe w Libiążu przy ul. Kamiennej oraz ul. Orzeszkowej.

Prace związane z zaprojektowaniem i wykonaniem robót budowlanych dla zadania pn: „Modernizacja stacji Libiąż na linii kolejowej nr 93 Trzebinia – Zebrzydowice” wykonywała Skanska. Inwestycja finansowana była ze środków PKP PLK.