Siemens zbuduje 11 pojazdów dla kolei miejskiej w Phoenix

Siemens zbuduje 11 pojazdów dla kolei miejskiej w Phoenix

14 czerwca 2017 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

Phoenix Valley Metro Rail - firma oferująca usługi miejskiego transportu zbiorowego, zamówiła od firmy Siemens 11 nowych pojazdów S70 (LRV). Składy będą użytkowane w mieście Phoenix, w stanie Arizona, USA. Umowa zakłada możliwość zamówienia w opcji 67 dodatkowych składów.

Fot. Siemens

Nowe pojazdy oferują więcej przestrzeni wewnątrz, energooszczędne oświetlenie LED oraz wydajne systemy klimatyzacyjne. Tramwaje dla Valley Metro będą budowane w zakładzie produkcyjnym Siemensa w Sacramento w Kalifornii.

- Inwestycje w transport publiczny walnie przyczyniają się do wzrostu gospodarczego kraju, zarówno na szczeblu lokalnym jak i ogólnokrajowym. Mamy nadzieję na owocną współpracę i partnerstwo z Siemensem, firmą która odgrywa kluczową rolę w rozbudowie naszej kolei miejskiej - powiedział prezes firmy Valley Metro Rail, Mark Mitchell.

- Miasto Phoenix jest już osiemnastym miastem w Ameryce Północnej, które rozwija kolej miejską we współpracy z Siemensem. Nasze nowoczesne składy zapewniają wygodną i bezpieczną podróż wszystkim pasażerom. Systemy Siemensa stosowane w rozwiązaniach dla transportu miejskiego oferują miastom na całym świecie niezawodne rozwiązania dostosowane do każdych potrzeb - powiedziała Sandra Gott-Karlbauer, prezes Siemens Transport Miejski.