Kolejami Małopolskimi do Zakopanego w sierpniowy długi weekend

Kolejami Małopolskimi do Zakopanego w sierpniowy długi weekend

02 sierpnia 2017 | Źródło: Koleje Małopolskie
PODZIEL SIĘ

Wybierając się w Tatry w najbliższy, długi weekend sierpniowy warto wybrać kolej zamiast samochodu i uniknąć stania w korkach na Zakopiance. Koleje Małopolskie 12 i 15 sierpnia uruchamiają specjalne połączenie na trasie Kraków – Zakopane.

Fot. Koleje Małopolskie

Jest to propozycja zarówno dla osób planujących kilkudniowy wypoczynek w Tarach, jak również dla turystów pragnących spędzić tylko jeden dzień w Zakopanem.

12 i 15 sierpnia pociąg wyruszy z Krakowa Głównego o 6:45, by dotrzeć do Zakopanego już o 9:38. W drogę powrotną z Zakopanego, 12 sierpnia, skład odjedzie o 17:50 i w stolicy Małopolski będzie o 20:57. Natomiast 15 sierpnia wyjazd z Zakopanego nastąpi o 19:13 a powrót do Krakowa o 21:56.

Pamiętając, że początek oraz koniec długich weekendów zawsze wiąże się z dużymi korkami, pociągi Kolei Małopolskich będą najszybszą formą zarówno dojazdu do Zakopanego, jak i powrotu z wypoczynku do Krakowa.

Podczas długiego weekendu będą obowiązywać atrakcyjne ceny biletów na tej trasie. Normalny bilet z Krakowa do Zakopanego kosztuje tylko 14 zł. Jeszcze mniej zapłacą posiadacze ważnej legitymacji studenckiej bo jedyne 6,86 zł. Obowiązują również pozostałe ulgi ustawowe. Bilety są do nabycia w przedsprzedaży za pośrednictwem karty MKA, aplikacji iMKA oraz systemu e-podróżnik (http://www.e-podroznik.pl), natomiast w dniu wyjazdu u obsługi pociągu bez opłaty za wydanie biletu w pociągu.