DB kupią 100 lokomotyw Siemens Vectron

DB kupią 100 lokomotyw Siemens Vectron

04 sierpnia 2017 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

Siemens i DB Cargo AG podpisały umowę ramową na dostawę 100 lokomotyw. Zamówienie obejmuje 60 wielosystemowych lokomotyw Vectron, które będą obsługiwać korytarz transportowy Ren-Alpy na obszarze Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch i Holandii.

DB kupią 100 lokomotyw Siemens Vectron
Fot. Siemens

– Zamówienie na lokomotywy wielosystemowe to kamień milowy w programie zapoczątkowanym przez naszą firmę cztery lata temu. Naszym celem jest posiadanie jest rozwój i modernizacja naszej floty lokomotyw – mówi Dr. Jürgen Wilder, dyrektor generalny w DB Cargo AG.

Dostawa pojazdów rozpocznie się pod koniec 2017 r. Od początku 2020 r. lokomotywy będą też wykorzystywane w Belgii. Lokomotywy o maksymalnej wydajności 6.4 MW i maksymalnej prędkości 160 km/h będą wyposażone w Europejski Systemu Sterowania Pociągiem (ETCS). Ich produkcją zajmie się fabryka Siemensa w Monachium-Allach w Niemczech.

– DB Cargo inwestuje w przyszłość transportu towarowego. Zamówione lokomotywy wielosystemowe umożliwią obsługę pociągu z Holandii do Włoch bez zmiany lokomotywy. Dzięki temu transport towarowy w Europie stanie się nie tylko szybki, ale także wydajny oraz przyjazny dla środowiska – mówi Jochen Eickholt, dyrektor branży Mobility w Siemens AG.

Pierwsze lokomotywy Vectron zostały dostarczone w 2012 r. W ciągu 5 lat firma sprzedała ponad 500 sztuk lokomotyw w zarówno dla transportu towarowego jak i obsługi pasażerów. W Polsce ten typu lokomotyw jest obsługiwany przez czołowych przewoźników towarowych – PKP Cargo oraz DB Cargo Polska.