Złoty tramwaj kursuje w Gdańsku

Złoty tramwaj kursuje w Gdańsku

05 sierpnia 2017 | Źródło: UM Gdańsk
PODZIEL SIĘ

Pasażerowie korzystający z transportu publicznego w Gdańsku mają obecnie szansę przejechać się oklejonym na złoto tramwajem. Pojazd jest częścią długofalowej kampanii promującej najważniejsze gdańskie arcydzieło. 

Fot. UM Gdańsk

W odpowiedzi na to pytanie pomóc może napis umieszczony na bokach złotego pojazdu, jest to logo Muzeum Narodowego w Gdańsku.

- Tramwaj został oklejony na nasze zamówienie. Jest ważną częścią kampanii zewnętrznej poświęconej obrazowi “Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga - wyjaśnia Małgorzata Posadzka, rzecznik prasowa Muzeum Narodowego w Gdańsku. - Jest to typowo teaserowa kampania, dlatego nie zdradzamy na razie więcej szczegółów.

Akcja promująca największe arcydzieło w zbiorach MNG rozpoczęła się dwa tygodnie temu, równie złotym akcentem - na nośnikach reklamowych w Gdańsku pojawiły się plakaty ze złotą kulą. Co ona oznacza? Również pozostaje na razie tajemnicą.

- Proszę się uzbroić w cierpliwość. W ostatnim tygodniu sierpnia zaczniemy wyjaśniać czym jest ta złota kula w kontekście “Sądu Ostatecznego”, dlaczego wykorzystujemy ten element, dlaczego okleiliśmy tramwaj na złoto i dlaczego właśnie ten kolor dominuje w kampanii - obiecuje Małgorzata Posadzka. - Mamy nadzieję, że wzbudzimy w ten sposób zainteresowanie mieszkańców, że będą mieli własne pomysły na temat tego, jak powiązać dzieło Memlinga z elementami kampanii. Zależy nam na dyskusji na ten temat.

Jak podkreśla rzeczniczka muzeum, wszystkie komentarze dotyczące akcji są cenne i dopuszczalne.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł WKD z nową infrastrukturą na odcinku Komorów – Podkowa Leśna WKD z nową infrastrukturą na odcinku Komorów – Podkowa Leśna
Następny artykuł Podróżni mogą ograniczyć kradzieże infrastruktury Podróżni mogą ograniczyć kradzieże infrastruktury