Siemens otwiera centrum obsługi pociągów w Delaware

Siemens otwiera centrum obsługi pociągów w Delaware

18 sierpnia 2017 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

Siemens otwiera nowoczesny ośrodek obsługowy na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych nieopodal miasta New Castle w stanie Delaware.

Fot. Nathan D. Holmes, commons.wikimedia.org

Zlokalizowany w centrum przemysłowym kompleks o powierzchni nieco ponad 4 tyś. metrów kwadratowych ma stać się ważnym ośrodkiem badawczym dla nowych elektrycznych pociągów firmy - ACS-64.

Głównym celem ośrodka oprócz przeprowadzania napraw, serwisowania i dystrybucji części zamiennych, będzie kompletowanie i analiza danych przez zespół inżynierów monitorujących pracę pociągów. Dane mają być pobierane zdalnie na bieżąco drogą cyfrową z szeregu czujników zainstalowanych na pociągach, ale póki co tylko na terenie USA. 

Dane zebrane w ten sposób mają posłużyć firmie do zdiagnozowania ewentualnie występujących problemów i szybszego usunięcia usterki poprzez przesłanie odpowiednich instrukcji do obsługi technicznej zlokalizowanej w poszczególnych regionach kraju. Ma to zapobiec wystąpieniu poważnych awarii pociągów i konieczności przeprowadzania kosztownych napraw w ośrodku.

Dodatkowo w ośrodku będą przeprowadzane także szkolenia pracowników w symulatorze rzeczywistości wirtualnej.