Zakończyły się prace przy modernizacji rozjazdów na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich z ul. Żelazną i pl. S. Starynkiewicza. W niedzielę, 20 sierpnia przywrócony został ruch tramwajów w Alejach Jerozolimskich pomiędzy rondem J. Waszyngtona a pl. A. Zawiszy oraz na ul. Targowej od al. „Solidarności” do ul. 11 Listopada.
Tramwaje wróciły na trasy w Alejach Jerozolimskich w niedzielę, ale wcześniej, w sobotę, 19 sierpnia od około godz. 20.00 przez kilka godzin całkowicie wyłączony został ruch tramwajów na odcinku od pl. A. Zawiszy do ronda J. Waszyngtona. Tramwajarze w tym czasie zdemontowali rozjazd przy rondzie Czterdziestolatka, na którym tramwaje zmieniały kierunek jazdy podczas remontu.
Rozpoczyna się kolejny etap prac przy budowie nowych i modernizacji istniejących rozjazdów na rondzie S. Starzyńskiego. Od 20 sierpnia wyłączony zostanie ruch tramwajów od ronda S. Starzyńskiego do ronda Zgrupowania AK „Radosław”, na ul. Międzyparkowej od ul. gen. Wł. Andersa do ul. Z. Słomińskiego oraz na ul. Jagiellońskiej od ronda S. Starzyńskiego do ul. Ratuszowej. Oznacza to, że przez najbliższe tygodnie przez rondo S. Starzyńskiego nie przejedzie żaden tramwaj.
W związku z tym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:
linia 1
skierowana na nową trasę zmienioną:
(ŻERAŃ WSCHODNI - kursy wariantowe) ANNOPOL - Annopol - Rembielińska - Matki Teresy z Kalkuty - Odrowąża - 11 Listopada - Targowa - al. Solidarności - most Śląsko-Dąbrowski - al. Solidarności - Okopowa - Towarowa - pl. Zawiszy - Grójecka - pl. Narutowicza - Grójecka - Banacha - BANACHA
linia 3
przywrócona trasa podstawowa: ANNOPOL - GOCŁAWEK
linia 4
przywrócona trasa podstawowa: WYŚCIGI - ŻERAŃ WSCHODNI
linia 6
kursowanie linii zostaje zawieszone
linia 7
przywrócona trasa podstawowa: KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA - P+R AL. KRAKOWSKA.
linia 9
przywrócona trasa podstawowa: GOCŁAWEK - P+R AL. KRAKOWSKA.
linia 10
utrzymanie dotychczasowej trasy zmienionej:
OS. GÓRCZEWSKA - Górczewska - Powstańców Śląskich - Połczyńska - Wolska - al. Solidarności - al. Jana Pawła II - Chałubińskiego - al. Niepodległości - Nowowiejska - pl. Zbawiciela - Marszałkowska - pl. Unii Lubelskiej - Puławska - WYŚCIGI
linia 11
utrzymanie zawieszenia kursowania linii
linia 18
skierowana na nową trasę zmienioną:
WORONICZA - Woronicza - Puławska - pl. Unii Lubelskiej - Marszałkowska - pl. Zbawiciela - Marszałkowska - pl. Konstytucji - Marszałkowska - pl. Bankowy - Andersa - Mickiewicza - pl. Wilsona - Słowackiego - METRO MARYMONT
linia 20
utrzymanie dotychczasowej trasy zmienionej:
BOERNEROWO - Kaliskiego - Dywizjonu 303 - Obozowa - MAJAKOWSKIEGO
linia 22
przywrócona trasa podstawowa: PIASKI - WIATRACZNA
linia 23
przywrócenie kursowania na trasie zmienionej:
NOWE BEMOWO - Powstańców Śląskich - Połczyńska - Wolska - al. Solidarności - most Śląsko-Dąbrowski - al. Solidarności - Targowa - 11 Listopada - Stalowa - Środkowa - Wileńska - Czynszowa - CZYNSZOWA (powrót: Czynszowa - Stalowa)
linia 24
skierowana na nową trasę zmienioną:
GOCŁAWEK - Grochowska - al. Waszyngtona - al. Poniatowskiego - most Poniatowskiego - Aleje Jerozolimskie - pl. Zawiszy - Towarowa - Okopowa - al. Solidarności - Wolska - Połczyńska - Powstańców Śląskich - al. Reymonta - Wólczyńska - Nocznickiego - METRO MŁOCINY
linia 25
przywrócona trasa podstawowa: ANNOPOL - BANACHA
linia 28
kursowanie linii zostaje zawieszone
linia 35
utrzymanie dotychczasowej trasy zmienionej:
WYŚCIGI - Puławska - pl. Unii Lubelskiej - Marszałkowska - pl. Zbawiciela - Marszałkowska - pl. Konstytucji - Marszałkowska - pl. Bankowy - Andersa - Stawki - al. Jana Pawła II - Broniewskiego - al. Reymonta - Powstańców Śląskich - Radiowa - Dywizjonu 303 – KOŁO
linia 44
utrzymanie dotychczasowej trasy zmienionej:
PL. NARUTOWICZA - Grójecka - pl. Zawiszy - Towarowa - Okopowa - al. Solidarności - Wolska - CM. WOLSKI
linia 71
nowa tramwajowa linia zastępcza na trasie:
OS. GÓRCZEWSKA - Górczewska - Powstańców Śląskich - al. Reymonta - Broniewskiego - al. Jana Pawła II - Okopowa - Towarowa - pl. Zawiszy - Grójecka - pl. Narutowicza - Grójecka - Banacha - BANACHA
nowa autobusowa linia zastępcza na trasie:
TARGÓWEK - Trocka - Borzymowska - św. Wincentego - Starzyńskiego - most Gdański - RONDO „RADOSŁAWA”