Siemens rozbuduje metro w Bangkoku

Siemens rozbuduje metro w Bangkoku

19 września 2017 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

Siemens dostarczy 35 pociągów metra i infrastrukturę kolejową. Blue Line Metro zostanie wydłużone o 28 kilometrów. Zamówienie obejmuje również 10-letni serwis.

Fot. Siemens

Firma Bangkok Expressway, Metro Public Company Limited (BEM) oraz CH. Karnchang Public Company Limited współpracują z konsorcjum Siemensa i ST Electronics (z Tajlandii), aby przedłużyć niebieską linię metra w Bangkoku (Blue Line Metro). W ramach projektu, firma Siemens dostarczy 35 trójczłonowych pociągów metra, system sygnalizacji, system zasilania trakcji oraz pełne wyposażenie warsztatowe oraz zajezdni. Dodatkowo Siemens będzie dokonywał prace remontowe infrastruktury transportowej przez okres 10 lat. Odbiór wydłużonej linii jest planowany na przełom 2019 i 2020. Po ukończeniu linii, operatorem będzie spółka BEM.

Pierwotnie Blue Line w Bangkoku została zbudowana i oddana do użytku przez firmę Siemens w roku 2004 i była pierwszą linią metra w stolicy Tajlandii. Na 20 kilometrach trasy znajduje się 18 stacji, a dziennie metro obsługuje około 320 tysięcy pasażerów. Obecnie prace zakładają budowę kolejnych 28 kilometrów torów i 19 nowych stacji. Duża część nowej linii, od Hua Lamphong do Lak Song na południu oraz od Bang Sue na północy do Tha Pra będzie przebiegała nad poziomem gruntu. Po zakończeniu prac, eksperci szacują, że metro w Bangkoku będzie transportowało do 500 tysięcy pasażerów dziennie.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat pomogliśmy rozwinąć i ukształtować system transportu miejskiego w Bangkoku. To jest już piąte duże zamówienie, które otrzymaliśmy dotyczące rozbudowy transportu miejskiego – mówi Jochen Eickholt, dyrektor branży Mobility w Siemens AG.

Populacja Bangkoku gwałtownie rosła przez ostatnie lata. Aby sprostać nowym potrzebom miasto chce zwiększyć liczbę użytkowników transportu miejskiego z 40% do 60% w roku 2021. Taki plan wymaga rozwoju i dalszych konsekwentnych prac nad rozbudową szybkiej kolei miejskiej.

Pociągi Siemensa, które będą używane na linii niebieskiej to zmodyfikowana wersja istniejących modeli metra, każdy z nich jest w stanie pomieścić i przetransportować ponad 800 pasażerów. Pociągi osiągają maksymalną prędkość 80 km/godz. Zostaną wyprodukowane przez austriackie zakłady Siemensa w Wiedniu.