Dodatkowy pociąg dla mieszkańców na trasie Kutno - Łódź

Dodatkowy pociąg dla mieszkańców na trasie Kutno - Łódź

26 września 2017 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Jak poinformował Nas jeden z mieszkańców wojewódzka łódzkiego, w nowym rozkładzie jazdy PKP 2017/2018 pojawią się 2 bezpośrednie pociągi osobowe w relacji Toruń - Włocławek - Łódź, zatrzymujące się na każdej stacji. Na tą chwilę obecnie kursuje tylko jeden pociąg. Od nowego rozkładu dwa nowe kursy będą obsługiwane przez Przewozy Regionalne.

Fot. Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami odnośnie uruchomienia drugiego bezpośredniego połączenia na ww. trasie, samorząd województwa łódzkiego, w rozkładzie jazdy 2017/2018 przekaże obsługę pociągów w relacji Kutno - Łódź po godz. 8:00 i godz. 17:00 nowemu operatorowi, który funkcjonuje zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak również łódzkim i który ma uruchomić na tych trasach pociągi z i do Torunia.

Dodatkowo pociąg w relacji Kutno – Łódź Kaliska będzie miał poszerzoną ofertę i będzie jeździć codziennie (obecnie nie jeździ w soboty).   

Wszystkie pociągi w nowych relacjach mają być skomunikowane w krótkich odstępach czasowych z pociągami ŁKA na tych trasach. Na tę chwilę nie przewidziana jest większa zmiana czasu odjazdów i przyjazdów.