Siemens inwestuje w Wi-Tronix

Siemens inwestuje w Wi-Tronix

16 października 2017 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

Siemens dokonuje dużej i strategicznej inwestycji kapitałowej w amerykańską firmę Wi-Tronix. Inwestycja ta pozwoli rozszerzyć cyfrowe usługi firmy w zakresie konserwacji zapobiegawczej w sektorze kolejowym. Wi-Tronix pozostanie odrębną spółką kierowaną przez swego założyciela.

Fot. Siemens

Firma Siemens i Wi-Tronix – spółka z siedzibą w miejscowości Bolingbrook niedaleko Chicago, zawarły porozumienie mające na celu rozszerzenie usług konserwacji zapobiegawczej w sektorze kolejowym. Dzięki integracji swoich technologii i wspólnemu opracowywaniu nowych innowacji, spółki chcą pchnąć sektor w kierunku 100 % dostępności bezpiecznych i efektywnych usług.

Wi-Tronix dostarcza usługi zdalnego monitoringu, analizy wideo i systemy diagnostyki zapobiegawczej dla taborów i infrastruktury kolejowej, udostępniając operatorom dane krytyczne w czasie rzeczywistym dzięki autorskiemu rozwiązaniu o nazwie Software as a Service (SaaS). Na całym świecie w technologię Wi-Tronix i usługi SaaS wyposażonych jest około 12 tys. lokomotyw, głównie w USA, Kanadzie, Meksyku i Australii. 70 z nich to elektryczne lokomotywy Siemens ACS-64, których operatorem jest amerykańska korporacja kolejowa Amtrak.

– Wi-Tronix jest wiodącym dostarczycielem innowacji w zakresie monitoringu w czasie rzeczywistym dla sektora kolejarskiego. Spółka ma głębokie doświadczenie w kluczowych technologiach jak analiza wideo, zapewniając unikalne informacje zarówno do aplikacji opartych na czasie rzeczywistym jak i usługach zapobiegawczych. Partnerstwo z developerami wyjątkowych technologii stanowi znaczą część naszej strategii skupiającej się na dostarczeniu szerokich usług cyfrowych dla sektora konserwacji zapobiegawczej – wyjaśnia Johannes Emmelheinz, CEO ds. obsługi klienta branży Mobility w Siemens AG.

– Siemens podziela nasze dążenie w tworzeniu rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo, niezawodność i efektywność transportu ludzi i towarów. By móc to czynić, operatorzy kolejowi muszą mieć dostęp do krytycznych danych, które wspierają zarówno decyzje w czasie rzeczywistym jak i konserwację zapobiegawczą. Dzięki ich globalnemu zasięgowi i zasobom, przyśpieszymy rozwój naszych produktów i będziemy mogli świadczyć usługi na platformach na całym świecie – mówi Larry Jordan, prezes i Chief Technology Officer (CTO) w spółce Wi-Tronix.

Siemens jest operatorem światowej sieci Mobility Data Services Centers, która analizuje masowe dane zbieranie bezustanne z setek podzespołów i urządzeń sterujących w pociągach, lokomotywach i infrastrukturze kolejowej. Na podstawie tych analiz, dokonuje się wczesnych prognoz awarii systemów i opracowuje rekomendacje nagłych lub zaplanowanych usług konserwacyjnych, które wysyłane są następnie do techników spółki Siemens jak i operatorów.

Więcej informacji na temat rozwiązań cyfrowych Siemensa na kolei znajduje się w raporcie SGH „Transformacja Cyfrowa Kolei” przygotowanym przy współpracy z Siemensem oraz Fundacją ProKolej.