PKP LHS popiera modernizację infrastruktury drogowej w Sławkowie

PKP LHS popiera modernizację infrastruktury drogowej w Sławkowie

21 października 2017 | Źródło: PKP LHS
PODZIEL SIĘ

Władze Sosnowca, Sławkowa, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Spółka PKP LHS, Euroterminal Sławków oraz działające w sąsiedztwie centrum logistycznego firmy podpisały list intencyjny w sprawie modernizacji infrastruktury drogowej w Sławkowie. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa lokalnego ruchu kołowego, zapewnienie nowoczesnej infrastruktury drogowej oraz wykorzystanie szansy rozwoju jaką stwarza Nowy Jedwabny Szlak oraz korytarz kolejowy z Azji do Polski.

Fot. UM Sosnowiec

Sygnatariusze listu stwierdzili, iż w celu pełnego wykorzystania potencjału sławkowskich transportowych terminali przeładunkowych nieodzowna jest budowa łącznika drogi S1 w Sosnowcu z drogą krajową nr 94 i Euroterminalem w Sławkowie.

– Mamy nadzieję, że nowe połączenia drogowe pozwolą dobrze skomunikować wszystkie obiekty logistyczne i przemysłowe, które rozwijają się w sąsiedztwie stacji Sławków LHS. Zwiększy to szanse rozwoju Nowego Jedwabnego Szlaku – mówi Zbigniew Tracichleb, Prezes Zarządu PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa.

Brak rozwiązań w tym zakresie może spowodować w najbliższych latach nie tylko zaprzepaszczenie niezwykłej szansy rozwojowej, ale także utrudnienia dla prowadzonej już działalności logistycznej. Inwestycja jest również niezwykle ważna dla szybkiego i efektywnego wykorzystania dostępnych terenów inwestycyjnych Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej znajdujących się w Sosnowcu i Sławkowie.