Pesa zainteresowana kontraktem na tramwaje dla Krakowa

Pesa zainteresowana kontraktem na tramwaje dla Krakowa

24 października 2017 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Pesa potwierdza zainteresowanie podpisaniem umowy na dostawę tramwajów z MPK Kraków. Spółka proceduje uzyskanie dokumentów wymaganych przez zamawiającego – poinformowała nas spółka z Bydgoszczy.

Fot. MPK Kraków

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie wezwało dziś Pesę Bydgoszcz do zawarcia 10 listopada 2017 roku umowy ramowej (obejmującej 50 tramwajów) wraz z umową realizacyjną pierwszej części zamówienia obejmującej dostawę 35 tramwajów o wartości blisko 300 mln zł. Jednocześnie producent został zobowiązany do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania tej umowy w wysokości 29,9 mln zł (na wypadek m.in. opóźnień w terminowej realizacji dostaw).

Wezwanie wykonawcy do podpisania umowy to standardowa czynność wynikająca wprost z przepisów PZP i to, że takie wezwanie potrzymaliśmy nie powinno dziwić. Pewnym zaskoczeniem może być forma przekazania informacji mediom, bo z taką sytuacją spotykamy się po raz pierwszy – mówi Maciej Grześkowiak, szef zespołu public relations w Pesie.

Jak tłumaczy producent taboru szynowego z Bydgoszczy spółka potwierdza zainteresowanie podpisaniem umowy na dostawę tramwajów z MPK Kraków.

Procedujemy uzyskanie dokumentów wymaganych przez zamawiającego – wyjaśnia Maciej Grześkowiak.

Przypomnijmy, na główną część zamówienia składa się dostawa 35 wagonów tramwajowych, które mają zostać dostarczone w ciągu 30 miesięcy od daty zawarcia umowy. Kolejne dostawy obejmujące nie więcej niż 15 wagonów tramwajowych powinny trafić do Krakowa do 24 miesięcy od daty zawarcia umowy. Umowa ramowa zostanie zawarta na okres do 31 grudnia 2023 r.