Były prezes PKP Energetyka został wiceministrem ds. energii

Były prezes PKP Energetyka został wiceministrem ds. energii

15 listopada 2017 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Tadeusz Skobel został wiceministrem energii – poinformował szef resortu energii, Krzysztof Tchórzewski podczas dzisiejszej konferencji prasowej, poświęconej dwuleciu pracy ministerstwa. Wieloletni prezes PKP Energetyka będzie odpowiadał za energetykę, nadzór nad inwestycjami i właściwe wykorzystanie środków unijnych.

Fot. Ministerstwo Energii

Tadeusz Skobel obejmie obowiązki w przyszłym tygodniu. – Musimy sporo przyspieszyć, jeśli chodzi o inwestycje unijne, tu będzie sporo zadań do wykonania – powiedział minister.

Nowy wiceminister to doświadczony energetyk z wieloletnim stażem. Przez jedenaście lat, w okresie od 2004 do 2015 roku, pełnił funkcję prezesa PKP Energetyka. Wcześniej był związany również z Polskimi Kolejami Państwowymi.

Warto dodać, że minister Tchórzewski również ma kolejarskie "korzenie". Od 1974 roku do 1990 roku był pracownikiem PKP w Oddziale Zasilania Elektroenergetycznego w Siedlcach, gdzie pracował kolejno na stanowiskach od inżyniera elektromontera do naczelnika oddziału. W listopadzie 2001 r. został powołany na członka zarządu PKP Energetyka, a w styczniu 2002 r. objął stanowisko dyrektora ekonomiczno-finansowego spółki. W PKP Energetyka pracował wówczas także Tadeusz Skobel. 

– To właśnie w tej spółce skrzyżowały się nasze drogi zawodowe – przyznał Krzysztof Tchórzewski.

Odnosząc się do ostatnich dwóch lat swojego urzędowania na stanowisku ministra energii powiedział, że "działania resortu przyczyniły się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa energetycznego Polski i większej dywersyfikacji źródeł dostaw energii do naszego kraju".

– Z sukcesem restrukturyzujemy górnictwo i modernizujemy energetykę. Podnosimy konkurencyjność sektora, sięgamy po nowoczesne technologie i rozwijamy innowacje. Nasz głos, w sprawach kluczowych dla polskiego sektora energii, jest wyraźnie słyszalny na forum międzynarodowym  – mówił minister.