PolRegio wydzierżawiło 14 Feniksów za 171 mln zł. Na torach pojawią się już w grudniu

PolRegio wydzierżawiło 14 Feniksów za 171 mln zł. Na torach pojawią się już w grudniu

17 listopada 2017 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Przewozy Regionalne zdecydowały się wypożyczyć 14 Feniksów jeszcze przed zmianą rozkładu jazdy, który wchodzi w życie 10 grudnia. Pojazdy dostarczy konsrocjum Polskiego Taboru Szynowego i H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych. Przewoźnik ma możliwość zakupu ośmiu z wypożyczonych pojazdów oraz wypożyczenia kolejnych 20 w przyszłości.

Fot. Przewozy Regionalne

Przedmiotem umowy PR z FPS H. Cegielski i PTS jest dzierżawa czternastu kompleksowo zmodernizowanych przez H. Cegielskiego – Fabrykę Pojazdów Szynowych składów EN57 tzw. Feniksów.

Zamówienie było podzielone na dwa zadania. Pierwsze dotyczy dzierżawy sześciu a drugie ośmiu EZTwraz z prawem do skorzystania z dwóch niewykluczających się opcji: wydzierżawienia do sześciu sztuk dodatkowych jednostek oraz możliwości wykupu do ośmiu Feniksów. Decyzję o wypożyczeniu kolejnych składów przewoźnik musi podjąć najpóźniej do 31 marca 2018 r.

Całkowita wartość zamówienia wynosi 171,9 mln zł netto.

Pociągi będą dzierżawione od 10 grudnia 2017 r. do 10 grudnia 2022 r. Tym samym na torach pojawią się już w nowym rozkładzie jazdy.