PKP SA zmodernizuje dworce w Koszalinie, Kołobrzegu i Szczecinie Dąbiu

PKP SA zmodernizuje dworce w Koszalinie, Kołobrzegu i Szczecinie Dąbiu

17 listopada 2017 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Dworzec PKP w Koszalinie wymaga kompleksowej modernizacji. Planowany remont powinien objąć nie tylko budynek i perony, ale również tereny przydworcowe. Jak wynika z informacji przekazanych przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa – dworzec został niedawno dodany do listy podstawowej PID przez PKP SA. Dodatkowo oprócz dworca w Koszalinie w najbliższym czasie zostaną również zmodernizowane również te znajdujące się w Kołobrzegu i Szczecinie Dąbie.

Fot. Rdswdn | Wikimedia Commons

Celowość modernizacji dworca wynika z konieczności poprawy komfortu i obsługi dużej ilości przyjezdnych: zarówno osób pracujących, studentów, oraz turystów którzy wybierają się na urlop nad morze. Do tej pory władze miasta w Koszalinie już od dłuższego czasu bezskutecznie prowadziło negocjacje z właścicielem dworca w sprawie pilnie potrzebnego remontu. To się jednak może wkrótce zmienić ponieważ dawno ww. dworzec został wpisany do listy podstawowej w ramach PID w obecnej perspektywie finansowej.

Uprzejmie informuję, że w aktualizacji Programu Inwestycji Dworcowych 2016-2023 PKP SA uwzględniła realizację modernizacji dworca w Koszalinie. W dalszym etapie planuje zlecić opracowania studium wykonalności dla modernizacji ww. dworca oraz dokumentacji projektowej, które pozwolą na określenie zakresu inwestycji oraz wysokości przewidywanych kosztów realizacji inwestycji – informuje Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

Spółka PKP SA zadeklarowała gotowość do udziału w spotkaniach dotyczących zasad współpracy z przedstawicielami Urzędu Miasta Koszalin i PKP PLK. Harmonogram przygotowania inwestycji jest w tej chwili analizowany.

Dodatkowo z informacji dostarczonych przez Ministerstwo wynika, że w ramach aktualnego planu PID zostanie również przeprowadzona modernizacja dworców w Kołobrzegu i Szczecinie Dąbie. Pozostałe wpisane w program dworce (w sumie 30) z terenu Województwa Zachodniopomorskiego znajdują na liście rezerwowej.