Siemens zaprezentował Inspiro dla sofijskiego metra

Siemens zaprezentował Inspiro dla sofijskiego metra

17 listopada 2017 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

W siedzibie Newagu w Nowym Sączu odbyła się wizyta spółki Metropolitan EAD połączona z prezentacją pojazdów dla nowopowstającej linii metra w Sofii. Pojazdy dla bułgarskiego metra są produkowane przez konsorcjum Siemens-Newag i zostaną dostarczone w 2018 r.

Fot. Newag

W ramach podpisanej umowy konsorcjum Siemens-Newag dostarczy spółce Metropolitan EAD 20 trójczłonowych pojazdów metra oraz system kontroli ruchu. Umowa przewiduje opcję, w ramach której klient może dodatkowo zamówić 10 kolejnych pojazdów.

Nowe pojazdy bazują na platformie Inspiro, obecnej w pojazdach dla Metra Warszawskiego. Pojazdy Inspiro charakteryzują się wysoką wydajnością energetyczną, niskimi kosztami eksploatacji, a także nowoczesnym designem i rozwiązaniami poprawiającymi komfort podróżowania. W pojazdach Inspiro dla Sofii zostaną dodatkowo zamontowane odbieraki prądu na dachu, pozwalających na pracę w innym systemie zasilania. Dodatkowo wagony zostaną wyposażone w klimatyzację, gdyż pociągi będą eksploatowane zarówno na powierzchni, jak i w tunelach.

Zakres prac przypadających na Newag obejmuje zaprojektowanie i zabudowę wnętrza, uruchomienie pojazdów w zakładzie spółki w Nowym Sączu oraz dostawę gotowych pociągów do klienta i usługi serwisowe w okresie gwarancji.

Obecnie pierwszy pojazd znajduje się na końcowym etapie produkcji. Kolejne z zamówionych wagonów są sukcesywnie montowane według przyjętego harmonogramu.
Nowe pojazdy zostaną dostarczone w 2018 roku.