Od grudnia Koleje Małopolskie wracają na trasę do Miechowa

Od grudnia Koleje Małopolskie wracają na trasę do Miechowa

28 listopada 2017 | Źródło: UMWM
PODZIEL SIĘ

Po rocznej przerwie Koleje Małopolskie znów będą obsługiwać drugą linię Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. 10 grudnia na tory wyjadą nowoczesne pociągi Impuls, które będą wozić pasażerów na trasie Sędziszów – Miechów – Kraków Główny, a wcześniej od 2 grudnia część z nich zacznie już dojeżdżać także do Skawiny. Na peronie w Miechowie odbył się specjalny pokaz promujący przejazdy kolejowe po regionie, wziął w nim udział marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa oraz burmistrz Miechowa Dariusz Marczewski.

Fot. Małopolska.pl

– Kolejowa rewolucja na małopolskich torach trwa. Choć chwilowo musimy zmagać się z utrudnieniami związanymi z remontami torów, Województwo Małopolskie nieustannie rozwija i poszerza ofertę przewozową, tak by była ona jak najbardziej atrakcyjna dla mieszkańców i turystów. Potwierdza to nowy rozkład jazdy. Już za dwa tygodnie mieszkańcy Sędziszowa i Miechowa będą mogli w komfortowych warunkach bez żadnej przesiadki dojechać do samej Skawiny – mówił marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa.

Nowy rozkład jazdy dla mieszkańców Miechowa i oddalonego od niego Sędziszowa oznacza przede wszystkim powrót składów obsługiwanych przez Koleje Małopolskie. Znaczącą zmianą dla pasażerów korzystających z połączenia kolejowego na tej trasie będzie także wydłużenie linii SKA2 do Skawiny. Dzięki zakończeniu budowy łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Podgórze – Kraków Bonarka część pociągów dotychczas kursujących z Sędziszowa, Kozłowa czy Miechowa do Krakowa Głównego dotrze do samej Skawiny bez konieczności przesiadki. Poprawi to możliwość dojazdu mieszkańców północnej Małopolski do południowych dzielnic Krakowa pozwalając bezpośrednio dotrzeć m.in. do takich przystanków jak: Kraków Podgórze, Kraków Łagiewniki czy Kraków Sanktuarium.

Zasadniczo nie zmieni się liczba i częstotliwość kursowania pociągów na północnym odcinku linii SKA2. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu pociągi będą kursowały co pół godziny, natomiast w pozostałych porach dnia co godzinę. Całkowitą nowością będzie pojawienie się na części kursów nowoczesnych pociągów Impuls, wyposażonych m.in. w klimatyzację, internet, gniazdka elektryczne i liczne udogodnienia dla pasażerów – szczególnie tych, podróżujących z małymi dziećmi lub osób niepełnosprawnych.

Nowy rozkład jazdy wejdzie w życie już 10 grudnia.