SKM Warszawa wspiera edukację młodych kolejarzy

SKM Warszawa wspiera edukację młodych kolejarzy

02 grudnia 2017 | Źródło: SKM Warszawa
PODZIEL SIĘ

Przedstawiciele warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej przekazali do biblioteki dawnej „Kolejówki”, czyli Zespołu Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego w Warszawie, książki zawierające vademecum wiedzy o budowie, zasadach utrzymania i obsłudze tzw. „ezetów”, czyli elektrycznych zespołów trakcyjnych użytkowanych w Polsce,

Fot. SKM Warszawa

Wspieramy edukację młodego pokolenia kolejarzy i zapewniamy im dostęp do fachowej wiedzy. Mamy nadzieję, że lektura tej publikacji pozwoli pozyskać specjalistyczną wiedzę, i zyskać cenne umiejętności, przydatne w późniejszej codziennej pracy – mówi Krystyna Pękała, prezes SKM Warszawa.

Autorem opracowania jest Michał Przybyszewski, który na co dzień, od wielu lat zajmuje się utrzymaniem pojazdów szynowych w warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej. Bogato ilustrowana książka skierowana jest m.in. właśnie do uczniów szkół średnich o profilu kolejowym. W zwięzły i przystępny sposób opisane są w niej: część mechaniczna taboru, wytwarzanie sprężonego powietrza i hamulce, obwód główny, obwody pomocnicze, a także różnego rodzaju wyposażenie dodatkowe. Znajdują się tam również podstawowe wiadomości z zakresu utrzymania pojazdów trakcyjnych.

- To pierwszy taki gest od wielu lat, kiedy spółka kolejowa przekazuje naszej szkole materiały edukacyjne dla młodzieży. Bardzo doceniamy fakt, że przyszły pracodawca współpracuje z nami merytorycznie, dając tym samym uczniom szansę obcowania z najnowszą wiedzą branżową – dodaje Zbigniew Chałas, Dyrektor Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego.