PolRegio uruchomi 11 nowych połączeń na Opolszczyźnie

PolRegio uruchomi 11 nowych połączeń na Opolszczyźnie

07 grudnia 2017 | Źródło: UMWO
PODZIEL SIĘ

11 nowych połączeń zostanie uruchomionych wraz z wejściem wżycie nowego rozkładu jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać od 10 grudnia. Zmiany odjazdów dostosowano do potrzeb pasażerów. Nowością jest połączenie turystyczne z Nysy do Kłodzka.

Fot. Olo Kolejarz, commons.wikimedia.org

3,3 miliona pociągokilometrów będzie w nowym rozkładzie jazdy PolRegio, który zacznie obowiązywać od 10 grudnia. Urząd Marszałkowski na połączenia kolejowe wydaje 40 mln zł. rocznie.

Na tory m.in. dodatkowo wyjadą dwie pary pociągów, które połączą Opole z Wrocławiem, kolejne pociągi połączą Strzelce Opolskie z Opolem. Nowością jest połączenie turystyczne z Nysy do Kłodzka.

– Przygotowując nowy rozkład jazdy wsłuchujemy się w uwagi pasażerów, musimy też kierować się innymi przewoźnikami i zainteresowaniem. Nie możemy pozwolić sobie na zbyt duże dopłacanie do pociągów, a tym samym na niegospodarność – mówi Adam Kowalczyk, zastępca dyrektora departamentu infrastruktury i gospodarki urzędu marszałkowskiego w Opolu. Zlikwidowane zostanie połączenie z Opola do Karłowic, a wynika to z nikłego zainteresowania wśród podróżnych.

O tym, że priorytetem jest zwiększenie połączeń, mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego, odpowiedzialny za transport w regionie. – Większa liczba pociągów na torach to założenie, które jest realizowane od 2015 roku. Polepszamy również jakość podróżowania – dodaje Szymon Ogłaza.

W przyszłym roku dodatkowo zostaną zakupione dwa nowe Impulsy. Ich wyjazd na tory jest przewidziany na wiosnę przyszłego roku. Modernizowane są również składy Pesy, będące już od kilku lat na torach. – Nasze składy są nowoczesne, przygotowujemy się do remontu torów między Opolem a Nysą. To jest bardzo ważny odcinek, gdzie chcemy znacząco zmniejszyć czas dojazdu pasażerów – dodaje Szymon Ogłaza.