Od niedzieli obowiązuje rozkład jazdy pociągów 2017/2018

Od niedzieli obowiązuje rozkład jazdy pociągów 2017/2018

10 grudnia 2017 | Autor: AB | Źródło: PKP PLK, PKM
PODZIEL SIĘ

Wejście w życie nowego rozkładu jazdy przebiega bez zakłóceń. Do godz. 15:30 na trasy wyjechało 2098 pociągów. Zdarzają się utrudnienia spowodowane awariami taboru.

Fot. Mikołaj Manowski

PKP PLK informują, że przejazdy odbywają się bez zakłóceń. Trasy kolejowe monitorują dyżurni ruchu i dyspozytorzy wspólnie z przewoźnikami.

Od dziś uruchomione zostały regularne kursy pociągów po łącznicy w Krakowie. Nowy obiekt pozwala bezpośrednio jechać z Krakowa Głównego w stronę Skawiny i Zakopanego z pominięciem czasochłonnej zmiany kierunku jazdy w Krakowie Płaszowie. Przez całą niedzielę po łącznicy Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki przejedzie w sumie 45 pociągów.

Od 10 grudnia obowiązuje podwyższona do 200 km/h prędkość pociągów na ok. 80-km odcinku Centralnej Magistrali kolejowej między Grodziskiem Mazowieckim a Idzikowicami. Dzięki temu czas przejazdu pociągu z Warszawy do Krakowa skrócił się o 5 minut.

Podczas weekendu na 11 największych stacjach kolejowych podróżni mogą liczyć na wsparcie mobilnych informatorów PKP Intercity.

Również od dzisiaj funkcjonują dwa nowe przystanki Pomorskiej Linii Metropolitalnej: Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion. Na Karwinach została odsłonięta tablica, która zastąpiła przydrożny krzyż upamiętniający poległego na pobliskiej linii kolejowej w 1939 r. śp. Józefa Szczygielskiego, kolejarza z Wielkiego Kacka. Krzyż musiał zostać usunięty w związku z budową przystanku PKM Gdynia Karwiny.