Newag dostarczył Impulsy dla PolRegio

Newag dostarczył Impulsy dla PolRegio

13 grudnia 2017 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

Newag zgodnie z umową podpisaną 9 grudnia 2016 r. dostarczył Przewozom Regionalnym. trzy fabrycznie nowe elektryczne zespoły trakcyjne Impuls typu 31 WE. Zanim wyjechały na trasy testowo kursowały w trakcji potrójnej.

Fot. Jakub Sobolewski Wikimedia Commons

Zamówienie zostało zrealizowane w terminie. Wartość zawartego kontraktu opiewa na sumę ponad 61,5 mln zł brutto. W dniach z 6 na 7 grudnia br. odbyły się jazdy próbne elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls typu 31WE zamówione przez Przewozy Regionalne.

– Jazdy w trakcji potrójnej odbyły się na trasie Wrocław – Węgliniec i ukończono je wynikiem pozytywnym. Miały na celu sprawdzenie pojazdów w trakcji wielokrotnej oraz weryfikację systemu ETCS poziomu 2. – poinformowano w komunikacie prasowym.

Elektryczne zespoły trakcyjne z rodziny Impuls to jedne z najnowocześniejszych pojazdów szynowych produkowanych w Polsce. Są to pojazdy niskopodłogowe z jednoprzestrzennym wnętrzem, wyposażonym m.in. w pełny monitoring wnętrza, klimatyzację, nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz dostęp do WI-FI. Pojazdy mogą być eksploatowane z maksymalną prędkością 160 km/h. Nowy tabor spełnia rygorystyczne normy europejskie TSI (PRM, TSI NOI, TSI LOK&PAS, TSI SRT i TSI CCS), dzięki czemu znacznie poprawił się komfort podróży pasażerów, przede wszystkim osób niepełnosprawnych i o ograniczonej mobilności.

Pasażerowie podróżują w cichych, klimatyzowanych wnętrzach, wyposażonych w ergonomiczne fotele, Internet i gniazdka elektryczne oraz gniazdka USB. W pojazdach został zastosowany nowoczesny system wizualnej i dźwiękowej informacji pasażerskiej, monitoring. Każdy czteroczłonowy Impuls pomieści 420 pasażerów, w tym na miejscach siedzących 190 osób. Składy obsługują połączenia regionalne PolRegio na terenie woj. wielkopolskiego.